Horst
Terug

Horst aan de Maas vervroegd af van Russisch gas

4419168064212da360304cd93daf2c7f

De gemeente Horst aan de Maas stopt vanaf oktober met het afnemen van het Russische gasbedrijf Gazprom. De gemeente gaat verder met Vattenfall.

Niels van Rens |
Eigenlijk liep het contract met Gazprom tot 1 januari 2023 en zou de gemeente daarna kijken om eventueel naar Vattenfall te gaan.  JanuariEen woordvoerder van de gemeente bevestigt nu dat het geen januari, maar oktober wordt. Dat betekent dat Horst aan de Maas vervroegd af is van het Russisch gas.  OpspraakGazprom, het grootste aardgasbedrijf ter wereld, kwam in februari in opspraak. Onderzoeksjournalisten van Follow the Money stelden dat de leverancier een essentiële rol in de Russische machtspolitiek speelt. Volgens Follow the Money zouden veel gemeenten in Nederland voor de gigant hebben gekozen vanwege de lagere prijs.

Lees ook

Brandweer ai

Heg in brand in Lottum: buurtbewoonster blust eerste vlammen

De brandweer in Lottum heeft maandagochtend een brand geblust in een heg. Een bewoonster van een naastgelegen huis was al begonnen met het doven van de eerste vlammen voor de brandweer arriveerde.

497725237_10162952524105536_435482221991450677_n

Kapelaan Hans te Boekhorst (60) overleden

Kapelaan Hans te Boekhorst is zondag op 60-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de parochie bekendgemaakt. Volgens deken Wilson Varela kampte Te Boekhorst sinds ongeveer een maand met gezondheidsproblemen. Hij onderging onderzoeken toen zijn gezondheid vorige week plotseling verslechterde.

Wervelwind Toverland

Omgevingsvergunning verleend voor verblijfsresort bij Toverland

De gemeente Horst aan de Maas heeft een omgevingsvergunning verleend voor de realisatie van het Ithaka Resort en een parkeerterrein bij Toverland. Het besluit is op 17 juli bekendgemaakt.

Fanfare Broekhuizenvorst Ooijen WMC Kerkrade 17-07-2026

Fanfare Broekhuizenvorst en Ooijen tweede op Wereld Muziek Concours

Fanfare Broekhuizenvorst en Ooijen heeft een tweede plaats behaald tijdens het Wereld Muziek Concours (WMC) in Kerkrade. Onder leiding van dirigent Geert Schrijvers kreeg de fanfare 92 punten in de derde divisie.

Evenement optreden concert podium

Wandelen, voetbal, metal en snuffelen in Horst aan de Maas

Er staat weer een lekker zomers weekend voor de deur waar gewandeld en gesnuffeld kan worden. Of misschien hou je meer van voetbal of van metalmuziek. Het is allemaal mogelijk. En zondagavond je weekend lekker afsluiten met een ijsje ...

onder de wieken

College zet in op uitbreiding Onder de Wieken met investering van 1,9 miljoen euro

De gemeente wil kindcentrum Onder de Wieken in Meterik uitbreiden om het groeiende aantal leerlingen en de toenemende vraag naar kinderopvang op te vangen. Het college stelt de gemeenteraad voor om hiervoor een uitvoeringskrediet van ruim 1,9 miljoen euro beschikbaar te stellen.