Horst
Terug

Horst aan de Maas presenteert app die arbeidsmigranten op weg moet helpen

f0975ab51279b0e106811845af98b71c.jpg

Er komt een app voor arbeidsmigranten uit Horst aan de Maas. Hierin staat allerlei informatie over wonen, werken, gezondheid, hun rechten als werknemer en verschillende wet- en regelgeving.

Niels van Rens |  | Aangepast op
Wethouder Roy Bouten presenteerde de app, genaamd MYinfoNL, tijdens de informatiebeurs voor arbeidsmigranten zaterdag in De Mèrthal in Horst. Vitale kernenBouten: “We zetten er op in dat al onze inwoners, dus ook de arbeidsmigranten, echt mee kunnen doen in onze vitale kernen. Dat ze hier niet alleen komen werken en wonen, maar volop mee leven samen met en tussen hun nieuwe buren in. Deze app is hopelijk de routekaart voor arbeidsmigranten om gelukkig te wonen, werken en leven. Daar zijn de arbeidsmigranten mee geholpen, maar ook hun nieuwe buren.” Informatie in eigen taalRegio Noord-Limburg gaat als eerste regio in Nederland deze app aanbieden aan arbeidsmigranten die woonachtig zijn in deze regio. In de app krijgen arbeidsmigranten toegang tot informatie over onder meer wonen, werken, gezondheid, hun rechten als werknemer en verschillende wet- en regelgeving. Er staat gemeentelijke informatie in, regionale informatie én landelijke informatie. In deze app staat ook informatie over het leren van de Nederlandse taal, wonen in een eigen huis, scholen voor de kinderen, omgaan met de buren en belasting betalen. Via de app ontvangt de arbeidsmigrant de gewenste informatie 24/7 in zijn/haar eigen taal. Momenteel zijn er twaalf talen beschikbaar in de app. Werkgevers en huisvestersDe app biedt de mogelijkheid om naast de gemeentelijke informatie een extra informatie-laag toe te voegen. Daarin kunnen in de regio actieve werkgevers en huisvesters ook hun informatie delen. De werkgevers en huisvesters zijn voor de gemeenten een belangrijke partner. De app, die met een QR-code te downloaden is, kan via hen makkelijk verspreid worden onder de arbeidsmigranten. Gemeenten zien de arbeidsmigranten vaak pas als ze al een poosje binnen de gemeente zijn en nu bereiken zij ze veel eerder. De gemeenten zijn in gesprek met het RNI loket (eerste registratieplek bij aankomst in NL), om te vragen of zij de QR-codes ook willen delen. Op die manier zou de arbeidsmigrant meteen bij aankomst in Nederland kunnen beschikken over alle voor hem of haar relevante informatie. Informatiebeurs arbeidsmigrantenZaterdag 2 september werd voor de negende keer de Informatiebeurs voor arbeidsmigranten gehouden. Arbeidsmigranten vonden op de informatie- en banenbeurs informatie over allerlei zaken, waar zij privé en in hun werk mee te maken krijgen.

Lees ook

lijsttrekkersdebat - leefbaarheid.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Leefbaarheid in de dorpen: dit zeggen de partijen erover in het lijsttrekkersdebat

In het lijsttrekkersdebat van Omroep Horst aan de Maas gingen de partijen in debat over leefbaarheid in de dorpen. Waar verschillen zij van mening en waar liggen juist overeenkomsten?

pexels-pixabay-50713.jpg

Sporting ST/SVEB te sterk voor Meterik: 4-1

Meterik heeft zondag een pijnlijke nederlaag geleden in de strijd om het kampioenschap. In de uitwedstrijd tegen Sporting ST/SVEB ging de ploeg met 4-1 onderuit.

spellenavond horst.jpeg

Spellenavond strijkt neer in Huis van de Wijk: 'Willen het toegankelijk houden'

De uit Grubbenvorst afkomstige Bart Stappers organiseert avonden vol met spelletjes op verschillende plekken. Afgelopen weekend streek de spellenavond weer neer in het Huis van de Wijk in Horst.

Leerdam-Wittenhorst foto 2.JPG

Pijnlijke nederlaag Wittenhorst tegen Leerdam

Wittenhorst heeft zaterdag een pijnlijke nederlaag geleden in de uitwedstrijd tegen LRC Leerdam. In Leerdam ging de ploeg met 2-0 onderuit tegen de laagvlieger. Daarmee lieten de Horstenaren een uitgelezen kans liggen om afstand te nemen van de onderste regionen.

Stempotlood.jpg

Gemeenteraadsverkiezingen

Op deze plekken kun je stemmen op 18 maart

Inwoners van Horst aan de Maas kunnen op woensdag 18 maart hun stem uitbrengen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen. In totaal zijn er 24 stemlokalen verspreid over de gemeente waar kiezers terechtkunnen om hun stem uit te brengen. De meeste stemlokalen zijn geopend van 07.30 uur tot 21.00 uur.

imke emons belang van horst aan de maas.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Lijsttrekker Imke Emons (Belang van Horst aan de Maas) in zevende aflevering 'Kiezen met'

In de podcast 'Kiezen met Omroep Horst aan de Maas' gaat Jelle van de Steeg in gesprek met de lijsttrekkers van de zeven partijen voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. In de zevende aflevering is Imke Emons van Belang van Horst aan de Maas te gast.