Horst
Terug

Hevige stormen veroorzaken meer schade in Horst aan de Maas dan recordjaar 2022

588babad18926879965eff894d41cb82.jpg

Inwoners van Horst aan de Maas hebben het afgelopen jaar aanzienlijke schade geleden door extreem weer, met een totaal van 1.218.300 euro. Dit bedrag is 13 procent hoger dan in 2022, een jaar dat al bekend stond om het recordbedrag aan klimaatschade.

Bregje Deckers |  | Aangepast op
 Dit blijkt uit cijfers van het Verbond van Verzekeraars meldt het AD.

Poly
Het extreme weer in de noordelijke helft van Nederland veroorzaakte relatief veel schade, voornamelijk door de zwaarste zomerstorm die het land ooit heeft gekend: Poly, die op 5 juli 2023 een spoor van verwoesting trok en 83 miljoen euro aan schade aanrichtte.

Zomerse hagelbuien
Volgens de cijfers van het Verbond van Verzekeraars was 2023 verder een gemiddeld jaar wat betreft klimaatschade, met een totaalbedrag van 357 miljoen euro, aanzienlijk minder dan bijna 1 miljard euro het jaar ervoor. Wat op nationaal niveau opvalt, is de hoge schade aan motorvoertuigen, met een bedrag van 112 miljoen euro, het hoogste sinds 2016. Bijna de helft van deze schade is veroorzaakt door zomerse hagelbuien, vooral in Italië, waar veel Nederlanders op vakantie waren.

De totale schade door extreem weer dit jaar, zoals de hevige regenval in het voorjaar, is nog niet bekend. Een woordvoerder van Nationale-Nederlanden, een van de grootste schadeverzekeraars van het land, geeft aan dat 2024 tot nu toe 'redelijk vergelijkbaar met vorig jaar' is.

Lees ook

FB_IMG_1779639076336.jpg

Annie en Geertjan Zinken onderscheiden met Golde Aspergestaeker

In Grubbenvorst is de Golde Aspergestaeker dit jaar voor het eerst uitgereikt aan een duo. Annie en Geertjan Zinken ontvingen de onderscheiding vanwege hun jarenlange inzet voor de gemeenschap en hun bijzondere bijdrage aan het vastleggen van de geschiedenis van het dorp.

sacrifice.jpg

Documentaire ‘The Sacrifice’ geselecteerd voor Sheffield DocFest MeetMarket

De documentaire The Sacrifice van filmmakers Sander Selen uit Egchel, Ruud Lenssen uit Horst en Bas van der Zwaan uit Lomm is geselecteerd voor het prestigieuze MeetMarket van Sheffield DocFest 2026. Uit meer dan 600 inzendingen werd het project gekozen voor deelname aan één van de belangrijkste documentaire-industrie-evenementen ter wereld.

tuin zomer.jpg

Slim omgaan met water in de tuin: deze tips helpen tijdens droge zomers

Door de steeds warmere en drogere zomers krijgen planten het zwaarder in de tuin. Extra water geven is daarom vaak noodzakelijk om borders, potten en struiken mooi en gezond te houden. Gelukkig zijn er verschillende manieren om slimmer met water om te gaan. Joost Blokland geeft tuintips in Dwars Door Limburg.

gemeentehuis horst.jpg

Partijen in laatste fase richting bestuursakkoord Horst aan de Maas

De afrondende fase is aangebroken van de gesprekken over een nieuw bestuursakkoord voor Horst aan de Maas voor de formerende partijen CDA, Leef, Essentie en VVD.

america.jpg

Forse schade en gewonde bij ongeluk op Middenpeelweg

Bij een botsing tussen twee auto's op de Middenpeelweg ter hoogte van America is zaterdagmiddag één gewonde geraakt.

hot summer.jpg

De politie waarschuwt: let extra op dieren tijdens warme dagen

De politie roept mensen op om dit weekend extra alert te zijn op dieren nu de temperaturen flink stijgen. Vooral huisdieren, paarden, weidedieren en wilde dieren kunnen last krijgen van de plotselinge warmte.