Horst
Terug

Hans de Swart benoemd tot Opperbok 2026

Uitreiking

De commissie Opperbok van carnavalsvereniging C.V. d’n Bok heeft besloten om Hans de Swart te benoemen tot Opperbok 2026. De jaarlijkse onderscheiding wordt toegekend aan personen of verenigingen die zich op bijzondere wijze inzetten voor de gemeenschap. Volgens de commissie voldoet De Swart “ruimschoots” aan die criteria.

Bregje Deckers |  | Aangepast op

Hans de Swart is al jaren actief binnen de Swolgense gemeenschap. Hij was vanaf de oprichting betrokken bij de Dorpsraad en speelt daar volgens de commissie een belangrijke rol. Dorpsbewoners weten hem te vinden voor uiteenlopende hulpvragen, variërend van praktische ondersteuning tot bijdragen aan lokale activiteiten.

Daarnaast verzorgt De Swart jaarlijks verschillende zichtbare elementen in het dorp, zoals de feestverlichting, bloembakken en het hijsen van dorps- en kermisvlaggen. Ook levert hij regelmatig struiken en groenvoorzieningen voor verenigingen en evenementen. Zijn bedrijf biedt werkgelegenheid aan veel jongeren uit Swolgen en omgeving; daarnaast staat hij bekend als sponsor van tal van verenigingen. Hij voetbalde jarenlang zelf en is momenteel hoofdsponsor van “ut Viefd”.

In cultureel opzicht leverde De Swart eveneens bijdragen, onder meer als voormalig lid van het Jongenskoor Swolgen. Binnen de carnavalsgemeenschap is hij al jaren actief: zijn bedrijf fungeert als verzamelpunt voor de optocht, en meerdere prinsenwagens zijn daar opgebouwd. Samen met zijn partner Erna vormde hij eerder het Boerenbruidspaar. Ook vervulde hij drie jaar lang de rol van adjudant van Prins Eric II.

Hoewel De Swart volgens de commissie een druk bezet man is, blijft zijn gezin voor hem centraal staan. In april verwacht hij zijn eerste kleinkind.

Lees ook

thijm oudenhoven jeugdlintje

Jeugdlintje voor Thijm na eerste hulp bij treinongeluk: 'Direct naar buiten gerend'

De uit Hegelsom afkomstige Thijm Oudenhoven heeft dinsdag een jeugdlintje ontvangen uit handen van de burgemeester. Hij kreeg de onderscheiding voor zijn moedige en doortastende optreden na een ernstig ongeval met een trein waarbij hij eerste hulp verleende.

nellie jurkjes kantfabriek

Interview

Nellie maakte veertig jurkjes als eerbetoon aan overleden dochter Kiki

Veertig jurkjes vertellen in Museum de Kantfabriek in Horst het verhaal van verlies en liefde. De 73-jarige Nellie de Mulder maakte ze ter nagedachtenis aan haar dochter Kiki, die meer dan veertig jaar geleden overleed.

handbikers 1

Succes voor handbikers Tijs Hesen en Chantal Haenen: zilver in TeamRelay

Tijs Hesen uit Grubbenvorst en Chantal Haenen uit Sevenum hebben zondag een gezamenlijke zilveren medaille behaald in de TeamRelay. Dat deed het team op het EK Paracycling in Italië, waar Haenen ook twee keer individueel succes boekte.

brandweer zwaluw

Zwaluw in nood: één maakt nog geen zomer, maar trekt wel veel bekijks

Aan de Zouavenstraat in America is maandagavond een zwaluw gered door de brandweer. De vogel was hoog tegen een muur verstrikt geraakt aan een stukje touw

bokstock

Bokstock Swolgen al sinds 2006 een lokaal succes: 'Tegen de keer in'

Het bestaat inmiddels al twintig jaar: Bokstock in Swolgen. Een festival dat sinds 2006 georganiseerd wordt door een groep vrienden die zich 'Nie Mèr Te Redde' noemen, en inmiddels in handen ligt van meerdere vriendengroepen.

tuin zomer

Zomerse hitte op komst

Na een periode met veel regen en wisselvallig weer maken zon en warmte deze week een duidelijke comeback in Limburg. De temperaturen lopen vanaf dinsdag snel op en het kan tegen het einde van de week zelfs tropisch warm worden.