Horst
Terug

Glastuinbouw: Haagse energiesteun helpt 'niet tot marginaal'

433417e11b5ec0b7991305fb27cc0033

De glastuinbouw is totaal niet tevreden met de vrijdag aangekondigde steunmaatregel voor de energiekosten vanuit de overheid. "Dit gaat onze sector niet tot zeer marginaal helpen", zegt branchevereniging Glastuinbouw Nederland.

Niels van Rens |
De ondernemingen willen worden aangemerkt als energie-intensief in plaats van als landbouwbedrijf en zo voor meer steun in aanmerking komen. Absoluut onvoldoendeDe vereniging zegt dat landbouwbedrijven maximaal in aanmerking kunnen komen voor 62.000 euro per jaar, wat nog kan worden opgerekt naar 93.000 euro. "Dat is voor een glastuinbouwbedrijf absoluut onvoldoende. Daarom richt onze lobby zich met name ook op de erkenning van de glastuinbouw als energie-intensieve sector", aldus voorzitter Adri Bom-Lemstra. Voor zulke bedrijven is volgens Glastuinbouw Nederland Europees gezien maximaal 2 miljoen euro beschikbaar. "In Nederland ontbreekt daarvoor echter de politieke wil, waardoor een ongelijk Europees speelveld ontstaat." Nederland kent in totaal 3534 glastuinbouwbedrijven, 321 daarvan zijn in Limburg gevestigd. Horeca en bakkersAndere sectoren, zoals de horeca en bakkers, lieten eerder al weten ontevreden te zijn over de regeling. Ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW zeiden ook te vrezen dat de plannen van het kabinet ondernemingen niet voldoende gaan helpen.

Lees ook

politie horst

Man aangehouden na vernieling, mishandeling en huisvredebreuk in Horst

De politie heeft in Horst één persoon aangehouden na een melding van vernieling. Meerdere politie-eenheden werden ingezet om de situatie onder controle te krijgen.

Evenement optreden concert podium

Eropuit in het laatste juli-weekend vol evenementen

De werkweek vloog als een raket voorbij en een prachtig zomers weekend staat alweer voor de deur. Misschien ook direct de start van je welverdiende zomervakantie. De agenda-redactie heeft ook deze week de evenementen die bij ons bekend zijn op een rijtje gezet.

sproei

Nog nooit zo droog begin van de zomer in Horst sinds start metingen

In Horst is de eerste vier weken van de zomer nog nooit zo weinig regen gevallen als dit jaar. Volgens gegevens van het KNMI viel er in de afgelopen dertig dagen slechts 2,7 millimeter neerslag, een record sinds de start van de metingen in 1932.

zwembad de berkel

Zwembad de Berkel voor ruim een maand gesloten

Zwembad de Berkel in Horst is sinds vandaag gesloten vanwege werkzaamheden aan het zwembad.

pepijn lijnders

Pepijn Lijnders officieel aangesteld als assistent bij Duitse nationale ploeg

De uit Broekhuizen afkomstige Pepijn Lijnders wordt officieel assistent van de nieuwe Duitse bondscoach Jürgen Klopp. Het nieuws over de aanstelling hing al even in de lucht.

Wandelgroep Sevenum 4 daagse

Sevenumse Wandel4Daagse krijgt nieuwe datum na hitte

De Wandel4Daagse in Sevenum wordt dit jaar alsnog gehouden. Het wandelevenement moest enkele weken geleden worden afgelast vanwege de extreme hitte. De organisatie heeft inmiddels een nieuwe periode gevonden.