De plus van 7,3 miljoen deelt de gemeente als volgt op: 3,8 miljoen gaat naar 2024 voor het uitvoeren van werkzaamheden die meerdere boekjaren beslaan, 3 miljoen gaat naar de Algemene Reserve en 0,5 miljoen gaat naar de opvang voor mensen die op de vlucht zijn.
Balans
Wethouder Elbert Joosten (financiën): “We werkten samen met onze inwoners, ondernemers en maatschappelijke organisaties aan de voorwaarden voor gelukkige en gezonde inwoners, nu en in de toekomst. In 2023 hielden we vast aan de ambitie om in balans te blijven voor deze en toekomstige generaties.”
Plannen op koers
Volgens de wethouder ligt het 1.000-woningenplan op koers met 716 vergunde woningen. Daarnaast stak de gemeente geld in onderwijs: De Doolgaard, het Dendron College en De Weisterbeek. Er waren onder andere inkoopacties voor isolatiematerialen voor inwoners en het programma Energiebesparing. Groen werd er geplant op de schoolplein in Lottum en Broekhuizenvorst.