Horst
Terug

Gemeente krijgt begroting niet sluitend vanwege ‘ravijnjaar’

c2dbb8e9727b9a81c97bf4d82b3c7135

De gemeente Horst aan de Maas zegt haar begroting voor de komende vier jaar niet sluitend te krijgen. Er is namelijk nog veel onduidelijkheid over het geld dat het Rijk gaat uitkeren vanaf 2026.

Niels van Rens |  | Aangepast op
De eerste twee jaren is de begroting wel sluitend en gaat de gemeente vooral aan de slag met zaken die al lopen. “Bijvoorbeeld de woningbouw, verkeer en verkeersveiligheid en ook in de verenigingen en accommodaties”, zegt financieel wethouder Elbert Joosten. RavijnjaarDe jaren 2026 en 2027 zijn niet sluitend. Dit is het gevolg van het ‘ravijnjaar’ dat op de gemeente afkomt. Met het vallen van het kabinet en de aankomende verkiezingen verwacht de gemeente hier voor 2024 geen duidelijkheid over. Daarom kan er nog geen sluitende begroting worden vastgesteld voor die twee jaar. Organisatie en digitaliseringVeel geld wordt er geïnvesteerd in de gemeentelijke organisatie. Er is een flink arbeidstekort binnen het gemeentehuis. “We gaan nog meer inzetten op het gebied van ons eigen organisatie”, zegt Elbers. “We moeten ervoor zorgen dat we kwalitatief en kwantitatief de juiste mensen in dienst hebben.” Het in contact staan met de inwoner gaat ook veranderen. Veel inwoners komen nu fysiek naar het gemeentehuis om hun zaken te regelen en voor vragen. Mogelijk gaat daar de komende jaren verandering in komen door meer in te zetten op digitalisering. Dan staat de gemeente bijvoorbeeld via een live chat in contact met de inwoners. Meer groenInvesteringen zijn ook gepland voor het centrum van Horst. Basisschool De Weisterbeek gaat weg en krijgt een nieuwe locatie in de Afhang. Deze plek wordt omgebouwd tot een mooier en bezoekersvriendelijkere ontvangst van het centrum. Denk hierbij aan meer groen. Ook rondom het Atrium komt meer groen. “We merken dat het centrum van Horst nog erg hittebestendig is”, zegt wethouder Eric Beurskens. “De komende tijd gaan we meer groen krijgen door bomen te planten en gevelgroen toe te passen.”

Lees ook

Scherm­afbeelding 2026-07-27 om 09.51.38

Limburg en Duitsland zetten slimme camera's in tegen natuurbranden

Provincie Limburg en de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen gaan intensiever samenwerken om natuurbranden sneller op te sporen. Met een nieuw camerasysteem moeten rookpluimen al in een vroeg stadium worden ontdekt, zodat de brandweer sneller kan ingrijpen.

Rijden-Onder-Invloed

Cijfers

Horst aan de Maas telt 41 boetes voor rijden onder invloed, minder dan een jaar geleden

In de eerste helft van het jaar zijn er in Horst aan de Maas 41 boetes uitgedeeld voor het rijden onder invloed. Vorig jaar waren dat er in dezelfde periode nog 56.

Tijgermug

Aziatische tijgermug aangetroffen in Horst en Evertsoord

In Horst en Evertsoord is de Aziatische tijgermug aangetroffen. De exotische mug werd gevonden aan de Van Merwijckstraat in Horst en aan de Slenkenweg in Evertsoord.

politie horst

Man aangehouden na vernieling, mishandeling en huisvredebreuk in Horst

De politie heeft in Horst één persoon aangehouden na een melding van vernieling. Meerdere politie-eenheden werden ingezet om de situatie onder controle te krijgen.

Evenement optreden concert podium

Eropuit in het laatste juli-weekend vol evenementen

De werkweek vloog als een raket voorbij en een prachtig zomers weekend staat alweer voor de deur. Misschien ook direct de start van je welverdiende zomervakantie. De agenda-redactie heeft ook deze week de evenementen die bij ons bekend zijn op een rijtje gezet.

sproei

Nog nooit zo droog begin van de zomer in Horst sinds start metingen

In Horst is de eerste vier weken van de zomer nog nooit zo weinig regen gevallen als dit jaar. Volgens gegevens van het KNMI viel er in de afgelopen dertig dagen slechts 2,7 millimeter neerslag, een record sinds de start van de metingen in 1932.