Er komt toch geen provinciale verzekering voor grote carnavalswagens in Limburg. Hoewel een meerderheid van Provinciale Staten daar eerder voorstander van was, blijkt zo'n regeling niet haalbaar. In plaats daarvan wil de provincie eenmalig 400.000 euro beschikbaar stellen om de vastelaovend te ondersteunen.
Van dat bedrag is 500 euro bedoeld voor maximaal 800 deelnemers die met een grote gemotoriseerde carnavalswagen aan een optocht deelnemen. De subsidie mag worden gecombineerd met eventuele gemeentelijke regelingen.
Beesel
In Beesel bestaat zo'n regeling al. De gemeente biedt dit jaar eenmalig financiële ondersteuning aan deelnemers met een gemotoriseerde carnavalswagen. Daarbij worden de werkelijke kosten van de verplichte verzekering van het motorvoertuig met wagen vergoed.
Vervolg
Of die gemeentelijke regeling een vervolg krijgt, is nog niet besloten. De gemeenteraad neemt daar bij de begroting voor 2027 een besluit over. Daarbij wordt gekeken naar de situatie op dat moment, waaronder de vraag of de provincie met een collectieve verzekeringsregeling zou komen.
Collectieve verzekering
Nu de provincie heeft besloten af te zien van zo'n collectieve verzekering, vervalt die mogelijkheid. Wel kunnen carnavalsverenigingen naast de eenmalige provinciale subsidie rekenen op professioneel advies om optochten veiliger te organiseren. Ook komt er een overzicht van relevante verzekeringen en een hulpmiddel om risico's in kaart te brengen.
Samenwerking
De provincie werkt daarbij samen met de Samenwirkende Limburgse Vastelaovesvereniginge (SLV) en de Bond van Carnavalsverenigingen in Limburg (BCL). Volgens gedeputeerde Jasper Kuntzelaers is de ondersteuning bedoeld om de Limburgse vastelaovend ook in de toekomst veilig, betaalbaar en toegankelijk te houden.
11e van de 11e
De provinciale subsidieregeling moet vanaf de opening van het carnavalsseizoen op 11 november kunnen worden aangevraagd. Het voorstel moet nog worden goedgekeurd door Provinciale Staten.