Horst
Terug

Geen nieuwe termijn voor wethouder Horst

4d5f8b5f07c97965a67272fa095966c5

Rudy Tegels (CDA) stelt zich niet meer beschikbaar als wethouder voor de nieuwe coalitie in Horst aan de Maas. Tegels raakte in maart in opspraak toen hij opstapte als wethouder, omdat hij een relatie met een medewerkster van de gemeente had verzwegen.

Tim van der Weerden - 1Limburg |
Tergend langAls reden noemt hij het onafhankelijk onderzoek dat naar aanleiding van het verzwijgen van de relatie is ingesteld door burgemeesterRyan Palmen. "Bijna twee maanden na de aankondiging van het onderzoek, laat de conclusie tergend lang op zich wachten. Terwijl de coalitie-onderhandelingen intussen vragen om duidelijkheid." Belangrijkste kandidaatTegels was namens het CDA de belangrijkste kandidaat-wethouder voor een nieuw college in Horst aan de Maas. Verreweg de meeste CDA-kiezers stemden bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart op lijsttrekker Tegels (805). Ondanks een stevig verlies bleef het CDA de grootste partij in de gemeente. VerzwegenOp de tweede dag van de gemeenteraadsverkiezingen werd bekend dat Tegels een relatie met een 'naaste medewerker' van het college van burgemeester en wethouders had verzwegen voor burgemeester Palmen. Hij had dit volgens de regels moeten melden. 'Respecteren besluit'De 42-jarige Tegels was sinds februari 2020 wethouder in Horst aan de Maas. "Als partij zijn we dinsdag door Rudy Tegels over zijn besluit geïnformeerd. We respecteren dit besluit", aldus het bestuur van CDA Horst aan de Maas. Het is niet duidelijk of Tegels zijn zetel in de gemeenteraad van Horst aan de Maas wel inneemt.

Lees ook

Brandweer ai

Heg in brand in Lottum: buurtbewoonster blust eerste vlammen

De brandweer in Lottum heeft maandagochtend een brand geblust in een heg. Een bewoonster van een naastgelegen huis was al begonnen met het doven van de eerste vlammen voor de brandweer arriveerde.

497725237_10162952524105536_435482221991450677_n

Kapelaan Hans te Boekhorst (60) overleden

Kapelaan Hans te Boekhorst is zondag op 60-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de parochie bekendgemaakt. Volgens deken Wilson Varela kampte Te Boekhorst sinds ongeveer een maand met gezondheidsproblemen. Hij onderging onderzoeken toen zijn gezondheid vorige week plotseling verslechterde.

Wervelwind Toverland

Omgevingsvergunning verleend voor verblijfsresort bij Toverland

De gemeente Horst aan de Maas heeft een omgevingsvergunning verleend voor de realisatie van het Ithaka Resort en een parkeerterrein bij Toverland. Het besluit is op 17 juli bekendgemaakt.

Fanfare Broekhuizenvorst Ooijen WMC Kerkrade 17-07-2026

Fanfare Broekhuizenvorst en Ooijen tweede op Wereld Muziek Concours

Fanfare Broekhuizenvorst en Ooijen heeft een tweede plaats behaald tijdens het Wereld Muziek Concours (WMC) in Kerkrade. Onder leiding van dirigent Geert Schrijvers kreeg de fanfare 92 punten in de derde divisie.

Evenement optreden concert podium

Wandelen, voetbal, metal en snuffelen in Horst aan de Maas

Er staat weer een lekker zomers weekend voor de deur waar gewandeld en gesnuffeld kan worden. Of misschien hou je meer van voetbal of van metalmuziek. Het is allemaal mogelijk. En zondagavond je weekend lekker afsluiten met een ijsje ...

onder de wieken

College zet in op uitbreiding Onder de Wieken met investering van 1,9 miljoen euro

De gemeente wil kindcentrum Onder de Wieken in Meterik uitbreiden om het groeiende aantal leerlingen en de toenemende vraag naar kinderopvang op te vangen. Het college stelt de gemeenteraad voor om hiervoor een uitvoeringskrediet van ruim 1,9 miljoen euro beschikbaar te stellen.