SpoedzoekersVoor de huisvesting van spoedzoekers, mensen die gescheiden zijn, starters, studenten, arbeidsmigranten die hier blijvend willen wonen en statushouders gaat de gemeente flexwoningen plaatsen. Dat zijn woningen die snel gerealiseerd kunnen worden en die voor een periode van maximaal 15 jaar blijven staan. De flexwoningen worden toegevoegd aan de al bestaande sociale huurvoorraad in de gemeente.
ScheefgroeiWethouder Roy Bouten: “De woningmarkt staat flink onder druk. Dat merkt iedereen, maar zeker ook inwoners met een kleinere portemonnee die zijn aangewezen op de sociale huur en mensen die om andere redenen, zoals een scheiding, met spoed op zoek zijn naar woonruimte. Onder andere door scheefgroei (mensen die onterecht nog in een sociale huurwoning wonen) komt er weinig vrij en wachten er veel mensen op een woning. Door het toevoegen van flexwoningen zijn we in staat om daar snel wat aan te doen. Deze groep stroomt later door naar reguliere woningen.”
LocatiesDe gemeente vindt het belangrijk dat er voor iedereen in de gemeente iets te kiezen valt, maar ook dat verschillende vormen van huisvesting goed verspreid zijn over de dorpen. De ongeveer 200 flexwoningen zijn voorzien op het perceel aan de Kerkbosweg in America, het perceel aan de Westsingel naast de brandweerkazerne in Horst en het perceel tegenover de basisschool in Meerlo.Met de buurt van de locaties is de gemeente in gesprek om de plannen verder vorm te geven. Het streven is om de eerste flexwoningen voor spoedzoekers eind 2022 klaar te hebben