Horst
Terug

Euregio's pleiten voor soepelere regels voor grenspendelaars

aae44a9382212d4c55d9b9cf251201d7.jpg

Nederlanders die werken in Duitsland of België, maar veel thuis- of telewerken, hebben te maken met ingewikkelde juridische en administratieve regels om hun belasting aan te geven.

Redactie |  | Aangepast op
Dat komt door de verschillende wetten en rechtssystemen die in Nederland, België of Duitsland gelden. De Euregio's Maas-Rijn en Rijn-Waal pleiten daarom voor flexibelere belastingregels voor grenspendelaars.Woensdagochtend is er een brief naar de verantwoordelijke ministers van Financiën gestuurd van de drie landen gestuurd, waaronder Sigrid Kaag. 'Ernstige gevolgen'"Tijdens de coronapandemie werden verschillende maatregelen genomen die zich na de pandemie verder hebben ontwikkeld. Een van deze maatregelen betreft telewerken en thuiswerken. Omdat dit voor grensarbeiders zou leiden tot veranderingen in de sociale zekerheid en de belasting van hun salaris met vaak ernstige gevolgen, werden er op beide wettelijke gebieden uitzonderingen gemaakt", schrijft gouverneur Emile Roemer, die ook voorzitter is van Euregio Maas-Rijn. Die uitzonderingen zijn inmiddels weer ingetrokken. OplossingAls oplossing om dubbele belastingheffing of het achterwege blijven van het belastingheffen te voorkomen, wordt de minister gevraagd om met praktische oplossingen te komen.Zo zou het mogelijk moeten worden gemaakt dat mensen 50 procent thuiswerken, zonder dat daar financiële of belastingtechnische consequenties aan hangen. Ook wordt voorgesteld om een bepaald percentage van werk in het buitenland, buiten beschouwing van belasting-overdracht te laten. Negatieve effectenWanneer er geen oplossing komt heeft dit volgens Roemer, en andere hoogwaardigheids- bekleders uit Nederland, België en Duitsland, negatieve effecten voor de grensregio.Zo zou onder andere de aantrekkelijkheid om te werken in de regio kleiner worden.

Lees ook

proeflokaal horst.png

Nieuw uitbatersduo over café in Horst: 'Eindelijk is de kogel door de kerk'

Na de bekendmaking maandagavond stroomden de positieve reacties op het nieuwe uitbatersduo voor Het Proeflokaal binnen. Onder de nieuwe naam 'café De Kletser' gaan de beide heren werken aan een kroeg met veel traditie, maar mag er ook een nieuwe wind waaien.

pexels-michaela-st-3448542-25635874.jpg

Waterstof

Gemeenten onderzoeken aansluiting op waterstofnetwerk

De gemeenten Peel en Maas, Horst aan de Maas, en Venlo gaan samen onderzoeken of ze lokaal kunnen aansluiten op het Waterstofnetwerk Limburg. Daarmee willen ze inspelen op de toekomst van duurzame energie.

gratis fruit dendron college.jpeg

Week lang gratis fruit voor leerlingen op Dendron College

Leerlingen op het Dendron College krijgen deze week gratis fruit. Het gratis uitdelen van fruit is onderdeel van een experiment om jongeren te stimuleren gezonder te eten.

WEISTERBEEK.png

Ruim vijftig bewoners denken mee over toekomst driehoek Jacob Merlostraat–Molenstraat

Ruim vijftig omwonenden hebben hun inbreng geleverd tijdens de eerste participatiebijeenkomst over de toekomstige herontwikkeling van het gebied rond de driehoek Jacob Merlostraat–Molenstraat in Horst. Het gaat om de locatie waar onder meer de voormalige Weisterbeekschool, het oude ING-gebouw en een voormalig Rabobankpand staan.

menno en bas proeflokaal.jpeg

Het Proeflokaal in nieuwe handen en onder nieuwe naam: Menno Tros en Bas van der Sterren nemen roer over

Na het afscheid van Monique en Jan eind 2025 is Het Proeflokaal in Horst nu in nieuwe handen. Menno Tros en Bas van der Sterren nemen de zaak over en zullen het café nieuw leven inblazen onder een nieuwe naam: café De Kletser.

kom in de kas 2026.png

Kom in de Kas: een leerzaam kijkje bij de rozen, gerbera's en aardbeien

Geïnteresseerden konden afgelopen zondag een kijkje nemen in vijf verschillende kassen in Horst aan de Maas tijdens Kom in de Kas. Omroep Horst aan de Maas wandelde binnen bij de aardbeien, rozen en gerbera's.