Horst
Terug

Dit zijn de eerste beelden van de opgravingen in Lottum

a874abe83e53b36defea267ea41791c6.jpg

Bij opgravingen in het gebied Siebersbroek in Lottum zijn door archeologen onder andere een jachtkamp uit de steentijd en een nederzetting uit de prehistorie of Romeinse tijd gevonden.

Niels van Rens |  | Aangepast op
Er worden momenteel proefsleuven gegraven in de vorm van een schaakbord. Het zand wordt gezeefd door een speciale machine. De medewerkers zijn op zoek naar oude overblijfselen zoals vuursteentjes en restanten van oude voorwerpen. Open dagGeïnteresseerden zijn op zaterdag 15 april welkom om een kijkje te komen nemen op het terrein tijdens een open dag. Er zijn die dag twee bijeenkomsten waar Van der Feest vertelt over waarom er archeologische onderzoek gedaan wordt en welke informatie de vondsten geven over de bewoningsgeschiedenis van het gebied. Rondleidingen zijn er tussen 10.30 en 12.30 of 13.30 en 15.30 uur. Ook kinderen zijn welkom en mogen tijdens de open dag zelf rondspeuren naar verscholen voorwerpen.

Lees ook

lijsttrekkersdebat - leefbaarheid.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Leefbaarheid in de dorpen: dit zeggen de partijen erover in het lijsttrekkersdebat

In het lijsttrekkersdebat van Omroep Horst aan de Maas gingen de partijen in debat over leefbaarheid in de dorpen. Waar verschillen zij van mening en waar liggen juist overeenkomsten?

pexels-pixabay-50713.jpg

Sporting ST/SVEB te sterk voor Meterik: 4-1

Meterik heeft zondag een pijnlijke nederlaag geleden in de strijd om het kampioenschap. In de uitwedstrijd tegen Sporting ST/SVEB ging de ploeg met 4-1 onderuit.

spellenavond horst.jpeg

Spellenavond strijkt neer in Huis van de Wijk: 'Willen het toegankelijk houden'

De uit Grubbenvorst afkomstige Bart Stappers organiseert avonden vol met spelletjes op verschillende plekken. Afgelopen weekend streek de spellenavond weer neer in het Huis van de Wijk in Horst.

Leerdam-Wittenhorst foto 2.JPG

Pijnlijke nederlaag Wittenhorst tegen Leerdam

Wittenhorst heeft zaterdag een pijnlijke nederlaag geleden in de uitwedstrijd tegen LRC Leerdam. In Leerdam ging de ploeg met 2-0 onderuit tegen de laagvlieger. Daarmee lieten de Horstenaren een uitgelezen kans liggen om afstand te nemen van de onderste regionen.

Stempotlood.jpg

Gemeenteraadsverkiezingen

Op deze plekken kun je stemmen op 18 maart

Inwoners van Horst aan de Maas kunnen op woensdag 18 maart hun stem uitbrengen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen. In totaal zijn er 24 stemlokalen verspreid over de gemeente waar kiezers terechtkunnen om hun stem uit te brengen. De meeste stemlokalen zijn geopend van 07.30 uur tot 21.00 uur.

imke emons belang van horst aan de maas.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Lijsttrekker Imke Emons (Belang van Horst aan de Maas) in zevende aflevering 'Kiezen met'

In de podcast 'Kiezen met Omroep Horst aan de Maas' gaat Jelle van de Steeg in gesprek met de lijsttrekkers van de zeven partijen voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. In de zevende aflevering is Imke Emons van Belang van Horst aan de Maas te gast.