Horst
Terug

De Twister krijgt hinkelpad cadeau van oudercontactgroep

8ae8f4361bac8948295e40f35b299566

Basisschool de Twister kreeg op de laatste schooldag een kleurrijk hinkelpad cadeau. Oudercontactgroep Best Bijzonder had na opheffing van de stichting nog wat geld in het spaarpotje en wilde hiermee iets ‘best bijzonders’ doen.

Niels van Rens |  | Aangepast op
“Het hinkelpad is een bedankje voor basisschool de Twister, waar we in 2010 met onze ouderavonden mochten starten”, vertelt Anita Joosten, die destijds samen met twee andere moeders het initiatief nam voor de oudercontactgroep. “Tegelijkertijd is het een ode aan alle best bijzondere kinderen, hun ouders en hun leerkrachten, die met geduld en inlevingsvermogen deze kinderen helpen hun weg te vinden.” Focus leggen"Als je je zorgen maakt over je kind is het fijn als je kunt praten met andere ouders die uit eigen ervaring weten wat je voelt”, vult Uta Halbreiter aan. “Of je kind nu een chronische ziekte heeft of een diagnose zoals autisme, dyslexie of ADHD, of om andere redenen niet lekker in zijn vel zit – op onze avonden konden ouders herkenning en steun ervaren bij elkaar. We leerden zo al doende de focus te leggen op dat wat wél goed gaat.” Oud-leerlingDe 15-jarige Caitlin Gooren, oud-leerling van de Twister, is de ontwerpster van dit unieke hinkelpad. Ze zette geen cijfers in de vakjes, maar deugden. Ze verwerkte het logo van Best Bijzonder erin. Houben Routing uit Horst nam de uitdaging aan en toverde het in puzzelstukjes geleverde ontwerp om in een hinkelpad waarop de kinderen van de Twister het hinkelen kunnen oefenen. De voormalige oudercontactgroep zorgt ook voor praktische spelsuggesties zodat het hinkelpad ná de zomervakantie spelenderwijs kan helpen bij de karakterontwikkeling.

Lees ook

als roos

Reportage

ALS-roos gedoopt tijdens Rozenfeest: 'Ook nog in de kleuren van de stichting'

Op de laatste dag van het Rozenfeest in Lottum is traditiegetrouw een speciaal gekweekte roos gedoopt. Dit jaar is dat de ALS-roos waarvan de helft van de opbrengst naar Stichting ALS Nederland gaat.

file a73 schaar

112

Lange file op A73 nadat bestelwagen met aanhanger schaart

Een bestelwagen met aanhanger is op de A73 bij Horst geschaard. Door het ongeval ontstond een lange file in de richting van Venray.

wittenhorst oefenen 2026 augustus

Voetbal

Wittenhorst toont zich opnieuw sterk tegen Derde Divisionist

Wittenhorst heeft zondag gelijkgespeeld tegen Derde Divisionist UNA. In Horst eindigde het oefenduel na een 2-0 voorsprong voor de thuisploeg in 2-2.

chantal haenen

Reportage

Handbikers Haenen en Hesen in actie in Venlo: ‘Volgend jaar gaan we als team naar de wereldbekers'

Ruim veertig handbikers uit binnen- en buitenland kwamen zondag in Venlo bijeen voor internationale wedstrijden op de Wieleromgeving Herungerberg. Ook wereldkampioen Chantal Haenen uit Sevenum en Nederlands kampioen Tijs Hesen uit Grubbenvorst verschenen aan de start.

rondje limburg

Rondje Limburg

Rondje Limburg: van de wafels van Willem tot een bijzondere expositie

Een rondje door Limburg met onder meer versgebakken wafels live voor de camera, een pakketbezorger die wordt gemist en een waterkering dwars door een restaurant. Dat en meer zie je een nieuwe aflevering van Rondje Limburg.

nepagent

Politie ziet forse toename nepagenten in zomermaanden

De politie Limburg ziet de laatste weken een forse stijging in het aantal meldingen van nepagenten. "We hebben dagen met vier meldingen per buurt, op verschillende plekken."