De eerste graafwerkzaamheden zijn recent gedaan, inmiddels ligt de fundering
Na een lange tijd wachten is de bouw van het Hôrster Kapelke van start gegaan. Inmiddels ligt de fundering en zullen er tot de oplevering in november wekelijks werkzaamheden plaatsvinden op het kerkhof aan de Deken Creemersstraat in Horst.
Eigenlijk had de kapel in november 2025 al moeten staan, maar door verschillende omstandigheden liep de bouw vertraging op. De nieuwe streefdatum voor het inzegenen van de kapel s zondag 1 november, Allerheiligen dus.
Leo Gebe is initiatiefnemer van het Hôrster Kapelke. Gebe kwam voor de liefde naar Horst en tijdens een bezoek aan het kerkhof met zijn vrouw ontstond het idee voor het Hôrster Kapelke. Daarmee wil hij iets terugdoen voor de gemeenschap waar hij zich al die jaren zo thuis voelt. Uiteindelijk dient de kapel voor mensen om elkaar te ontmoeten, te praten en dat allemaal beschut van wind en regen.
In mei 2025 sprak Omroep Horst aan de Maas met de initiatiefnemer over de kapel