Horst
Terug

Boom- en sierteeltsector praat gemeenteraad bij

46c739f0c7176b002c00a19c37768099

Horst aan de Maas is één van de grootste aanbieders van boom- en sierteeltproducten in Nederland. Op zaterdag 28 januari organiseerde de sector een ontbijtbijeenkomst voor raadsleden van de gemeente Horst aan de Maas op locatie bij EuroTree in Melderslo.

Niels van Rens |
Tijdens het ontbijt en de daaropvolgende rondleiding en presentatie, werd de gemeenteraad bijgepraat over de ontwikkelingen in de sector en de verbindingen met de gemeente Horst aan de Maas. Grote aanbiederDe boom- en sierteeltsector én de gemeente Horst aan de Maas zijn al decennia onlosmakelijk met elkaar verbonden. In Horst aan de Maas zijn een kleine 100 bedrijven actief op circa 1.000 hectare. Daarmee is de gemeente een van de grootste aanbieders van boom- en sierteeltproducten in Nederland. De ondernemers zijn voorlopers op het gebied van duurzaamheid en innovatie en sluiten op vele vlakken aan bij ambities van de Gezondste Regio. ZorgenNaast deze ontwikkelingen, maakt de sector zich ook zorgen over onder andere de snel veranderende wet- en regelgeving, de opkomst van wind- en zonneparken en de beperkte kennis over de sector binnen de politiek. Voldoende aanleiding voor organisatoren Hans van de Laak, Job Vergeldt, Hans de Swart en Bjorn van Meegen voor het organiseren van de ontbijtbijeenkomst op zaterdag 28 januari. De organisatie kijkt terug op een geslaagde bijeenkomst en onderzoekt daarnaast hoe ze de ontstane samenwerking binnen de sector kunnen continueren.

Lees ook

Scherm­afbeelding 2026-07-27 om 09.51.38

Limburg en Duitsland zetten slimme camera's in tegen natuurbranden

Provincie Limburg en de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen gaan intensiever samenwerken om natuurbranden sneller op te sporen. Met een nieuw camerasysteem moeten rookpluimen al in een vroeg stadium worden ontdekt, zodat de brandweer sneller kan ingrijpen.

Rijden-Onder-Invloed

Cijfers

Horst aan de Maas telt 41 boetes voor rijden onder invloed, minder dan een jaar geleden

In de eerste helft van het jaar zijn er in Horst aan de Maas 41 boetes uitgedeeld voor het rijden onder invloed. Vorig jaar waren dat er in dezelfde periode nog 56.

Tijgermug

Aziatische tijgermug aangetroffen in Horst en Evertsoord

In Horst en Evertsoord is de Aziatische tijgermug aangetroffen. De exotische mug werd gevonden aan de Van Merwijckstraat in Horst en aan de Slenkenweg in Evertsoord.

politie horst

Man aangehouden na vernieling, mishandeling en huisvredebreuk in Horst

De politie heeft in Horst één persoon aangehouden na een melding van vernieling. Meerdere politie-eenheden werden ingezet om de situatie onder controle te krijgen.

Evenement optreden concert podium

Eropuit in het laatste juli-weekend vol evenementen

De werkweek vloog als een raket voorbij en een prachtig zomers weekend staat alweer voor de deur. Misschien ook direct de start van je welverdiende zomervakantie. De agenda-redactie heeft ook deze week de evenementen die bij ons bekend zijn op een rijtje gezet.

sproei

Nog nooit zo droog begin van de zomer in Horst sinds start metingen

In Horst is de eerste vier weken van de zomer nog nooit zo weinig regen gevallen als dit jaar. Volgens gegevens van het KNMI viel er in de afgelopen dertig dagen slechts 2,7 millimeter neerslag, een record sinds de start van de metingen in 1932.