Horst
Terug

Afspraken over huurwoningen in Horst aan de Maas

30cf7b878a64f9b64835837cbf2f51d6

De gemeente Horst aan de Maas en de woningcorporaties Wonen Limburg en Woonwenz hebben afspraken gemaakt over het wonen in Horst aan de Maas voor de periode 2023 tot en met 2026.

Redactie Omroep HadM |
Met het maken van deze prestatieafspraken spreken de deelnemende partijen uit dat ze zich samen inzetten voor een betere balans op de woningmarkt. Daarnaast zijn er afspraken gemaakt over de wijze waarop partijen met elkaar samenwerken en wat er concreet gedaan wordt in 2023 en 2024. Wethouder Roy Bouten is blij dat er afspraken zijn gemaakt:‘Het allerbelangrijkste is dat we sociale huurwoningen toevoegen en dat we daarbij zorgen dat deze goed verspreid worden over onze dorpen en wijken. Daarnaast ben ik blij dat we afspraken hebben gemaakt over wonen en zorg én dat we oog hebben voornieuwkomers die echt mee gaan doen in onze vitale dorpen en wijken.” Meer huurwoningenTot 2030 voegen de partijen gezamenlijk 450 sociale huurwoningen toe in Horst aan de Maas. De eerste 280 woningen moeten er al in 2026 staan. Er wordt ingezet op de juiste woning op de juiste plek. Dat betekent dat er ook in kleine kernen sociale huurwoningen bij komen. Verder is afgesproken dat er meer woningen beschikbaar komen voor de urgente doelgroepen. Zo wordt met de extra flexwoningen de druk op de wachtlijsten verlaagd. Betaalbaar en duurzaamUiteraard is er veel aandacht voor de betaalbaarheid van wonen.De nieuw te bouwen woningen zijn energiezuinig en hebben weinig energiekosten. Daarnaast blijven de corporaties veel investeren in het energiezuiniger maken van bestaande woningen. Zonder dat daar een huurverhoging tegenover staat, waardoor de woonlasten van een huurder omlaag gaan. En er worden gratis energiecoaches ingezet om bewoners praktisch advies te geven over hoe ze zelf energie kunnen besparen. Wonen en zorgInwoners wonen zo lang mogelijk thuis in hun eigen vertrouwde omgeving. De zorg kan, daar waar nodig, op aansluiten. Daarom werken de partijen gezamenlijk aan passende woningen en woonvormen, zoals woongroepen/hofjes voor kwetsbare groepen en ouderen en wordt, samen met zorgorganisaties, gewerkt aan goede sociale voorzieningen in wijken en dorpen.Ook worden de mogelijkheden voor een digitaal platform bekeken, die inzet op het bewust maken van inwoners, zodat ze tijdig nadenken over hoe zij zorgeloos thuiskunnen blijven wonen. Balans in dorpen en wijkenDe afspraken dragen bij aan gemengde wijken en dorpen met een goede balans in draagkracht en voldoendebegeleiding en zorg voor kwetsbare doelgroepen.Ook inwoners zelf zijn verantwoordelijk voor hun eigenleefomgeving en het is belangrijk dat zij naar elkaar omkijken. Om dat te stimuleren faciliteren de samenwerkende partijen dat inwoners elkaar ontmoeten. De prestatieafspraken worden nu kenbaar gemaakt aan de gemeenteraad en vervolgens eind mei ondertekend door bestuurders van Wonen Limburg, Woonwenz en de gemeente Horst aan de Maas.

Lees ook

IMG_8099

112

Liftbrand bij La Providence in Grubbenvorst snel onder controle

Een brand in een lift van woonzorgcentrum La Providence in Grubbenvorst is zondag snel onder controle gebracht. Voor zover bekend zijn er geen gewonden gevallen.

rondje limburg

Televisie

Rondje Limburg: van koninklijke troon tot Michelinsterren

De koninklijke troon keert terug in Roermond, Francine uit Horst schreef een internationaal kookboek en Venlo heeft een nieuwe StationsHuiskamer. Ook werden de Michelinsterren weer uitgereikt, hebben we een nieuw Vastelaovesgezicht en trainden professionele coaches met voetballers met een beperking. Dat en meer in een nieuwe aflevering van Rondje Limburg.

regenboogactie

Nieuws

Regenboogkleuren als tegenreactie op besluit gemeente

Nadat de gemeente deze week besloot geen regenboogvlag te hijsen op Coming Out Day, zijn zondag regenboogkleuren aangebracht op het gemeentehuis. De actie vormt een tegenreactie op het besluit van de gemeente.

foto wittenhorst

Voetbal

Wittenhorst pakt knap punt tegen SteDoCo na zeperd tegen Nuenen

Wittenhorst heeft zich knap hersteld na de zeperd vorige week tegen Nuenen. In Horst werd het hoog aangeschreven SteDoCo op 1-1 gehouden.

fietser sevenum gewond

112

Fietser ernstig gewond na aanrijding in Sevenum

Een fietser is zaterdagochtend rond 10.30 uur ernstig gewond geraakt bij een aanrijding op de Horsterweg in Sevenum. De fietser werd door een auto geschept.

veiligheidsmarkt horst

Nieuws

Opbouw veiligheidsmarkt in volle gang

De opbouw van de veiligheidsmarkt op het Sint Lambertusplein in Horst was zaterdagochtend in volle gang. Onder meer brandweer, politie en ambulance staan vandaag heel de middag op het plein.