Horst
Terug

Advocaat Knops: 'Géén aanval op de vrije pers gepleegd'

8c0ae6eda5b4b81dfa4f9fe3fef75b4a.jpg

Voormalig CDA-minister en staatssecretaris Raymond Knops staat pal voor een vrije pers en heeft géén aanval op de journalistiek willen plegen.

Ludo van Denderen - 1Limburg |
Dat zegt zijn advocaat Josine van den Berg na de pittige uitspraken van Knops over de Heerlense journalist Joep Dohmen. De politicus uit Hegelsom trok donderdag tijdens een rechtszaak flink van leer tegen de journalist van NRC. Nooit problemen gehadDe uitpraken van Knops leidden tot commotie bij onder andere de journalistenvakbond NVJ. Die verbaasde zich erover dat een voormalig bewindsman Dohmen bijvoorbeeld betichtte van nepnieuws. "Mijn cliënt heeft zijn verhaal gedaan als privépersoon", reageert Van den Berg."Hij heeft niet als politicus een aanval gedaan op de journalistiek. Knops staat juist voor een vrije pers. In de 25 jaar in de politiek heeft Knops nooit problemen gehad met de journalistiek. Alleen met de werkwijze van deze journalist, die een artikel schreef met onterechte beschuldigingen waartegen hij zich moest verdedigen." Volgens Van den Berg is het belangrijk dat onjuiste publicaties in gerespecteerde media kunnen worden aangevochten. "NRC staat bekend als een kwaliteitskrant. Daar hoort een verantwoordelijkheid bij, want lezers nemen aan dat wat wordt geschreven juist is." Pal achter de persvrijheidOok het CDA stelt in een summiere reactie dat Knops geen problemen met de journalistiek in het algemeen heeft. "Raymond staat pal voor onze persvrijheid", laat een woordvoerder van de partij weten.

Lees ook

jana-shnipelson-SRReffF4vFA-unsplash.jpg

Vacature

Vacature: camjo (camerajournalist) bij Omroep Horst aan de Maas

Omroep Horst aan de Maas is op zoek naar een enthousiaste camjo-journalist (24 uur per week) die mee wil bouwen aan de toekomst van lokale journalistiek in de regio.

paard sevenum.jpeg

Vrouw gewond na val van paard in Sevenum, traumahelikopter opgeroepen

Een vrouw is dinsdagochtend in Sevenum van een paard gevallen en daarbij gewond geraakt. Een traumahelikopter werd opgeroepen om medische assistentie te verlenen.

nieuw talent orkest.jpeg

Nieuw Talent Orkest kondigt tweede editie aan

Altijd al een blaas- of slagwerkinstrument willen spelen? Nieuw Talent Orkest biedt die kans en na de succesvolle eerste editie is er nu een tweede aangekondigd.

Pop-up store

Gratis kinderkleding in Pop-Up Store Horst: 'Iedereen is welkom'

De deuren van de pop-up store met gratis kinderkleding in Horst zijn dinsdag geopend en dat trok meteen veel belangstelling. Nog vóór openingstijd stonden bezoekers buiten te wachten om een kijkje te nemen in de tijdelijke winkel aan de Hoofdstraat 23.

omroep horst aan de maas

Deel je verhaal bij de pop-up redactie van Omroep Horst aan de Maas

Heb je een goed verhaal, gebeurt er iets bijzonders bij jou in de buurt of wil je een mooi initiatief onder de aandacht brengen? Kom dan dinsdag- of woensdagochtend langs bij onze pop-up redactie.

america wint baas.png

Reportage

America viert feest: 'De tactiek is lomp, kracht en logisch nadenken'

America sleepte zaterdag voor de derde keer op rij de winst van Baas van Horst aan de Maas binnen. Team Boëms Jeu omschreef de tactiek als 'lomp, kracht en logisch nadenken'.