Horst
Terug

150 arbeidsmigranten Meterik dreigen werk én woning te verliezen

c3382cb7416612dd9b218372c0374530.jpg

Meer dan 150 Poolse, Bulgaarse en Oekraïense arbeidsmigranten in Meterik dreigen dakloos te worden doordat hun werkgever ermee stopt.

Niels van Rens |  | Aangepast op
Champignonbedrijf Monaghan Champignons sluit de deuren vanwege financiële problemen. DakloosOmdat driekwart van de medewerkers ook door de werkgever is gehuisvest, dreigen ze ook hun woning te verliezen. Het bedrijf wil de arbeidsmigranten drie dagen na het einde van hun dienstverband uit hun huis zetten. Drie dagenDe teler heeft de werkers een vaststellingsovereenkomst voorgelegd, waarin staat onder welke voorwaarden zij straks hun ontslag krijgen. Daarin staat ook dat ze na drie dagen al hun woning moeten verlaten. Ook zouden ze een transitievergoeding krijgen, maar wie eerder vertrekt, krijgt niets. Verder staat erin dat ze mensen naar huis willen sturen als er geen werk meer is en daarvoor vakantiedagen worden afgeschreven. ActieVolgens Cindy Spiering van het FNV kan je dat mensen niet aandoen. "Zelfs in de uitzendbranche krijg je hiervoor een maand. De medewerkers moeten een normale kans krijgen om een nieuwe baan en huisvesting te zoeken." Woensdag voert de organisatie actie bij de champignonteler. De FNV heeft ook de gemeente gewaarschuwd over dit probleem. Zwakke positieDe vaak moeilijke situatie van arbeidsmigranten is al langer een punt van zorg. Voordat hij aantrad als gouverneur onderzocht Emile Roemer hun positie als voorzitter van het Aanjaagteam Bescherming Arbeidsmigranten. Hij kwam met een flinke lijst aanbevelingen om hun status beter te beschermen.

Lees ook

lijsttrekkersdebat - leefbaarheid.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Leefbaarheid in de dorpen: dit zeggen de partijen erover in het lijsttrekkersdebat

In het lijsttrekkersdebat van Omroep Horst aan de Maas gingen de partijen in debat over leefbaarheid in de dorpen. Waar verschillen zij van mening en waar liggen juist overeenkomsten?

pexels-pixabay-50713.jpg

Sporting ST/SVEB te sterk voor Meterik: 4-1

Meterik heeft zondag een pijnlijke nederlaag geleden in de strijd om het kampioenschap. In de uitwedstrijd tegen Sporting ST/SVEB ging de ploeg met 4-1 onderuit.

spellenavond horst.jpeg

Spellenavond strijkt neer in Huis van de Wijk: 'Willen het toegankelijk houden'

De uit Grubbenvorst afkomstige Bart Stappers organiseert avonden vol met spelletjes op verschillende plekken. Afgelopen weekend streek de spellenavond weer neer in het Huis van de Wijk in Horst.

Leerdam-Wittenhorst foto 2.JPG

Pijnlijke nederlaag Wittenhorst tegen Leerdam

Wittenhorst heeft zaterdag een pijnlijke nederlaag geleden in de uitwedstrijd tegen LRC Leerdam. In Leerdam ging de ploeg met 2-0 onderuit tegen de laagvlieger. Daarmee lieten de Horstenaren een uitgelezen kans liggen om afstand te nemen van de onderste regionen.

Stempotlood.jpg

Gemeenteraadsverkiezingen

Op deze plekken kun je stemmen op 18 maart

Inwoners van Horst aan de Maas kunnen op woensdag 18 maart hun stem uitbrengen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen. In totaal zijn er 24 stemlokalen verspreid over de gemeente waar kiezers terechtkunnen om hun stem uit te brengen. De meeste stemlokalen zijn geopend van 07.30 uur tot 21.00 uur.

imke emons belang van horst aan de maas.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Lijsttrekker Imke Emons (Belang van Horst aan de Maas) in zevende aflevering 'Kiezen met'

In de podcast 'Kiezen met Omroep Horst aan de Maas' gaat Jelle van de Steeg in gesprek met de lijsttrekkers van de zeven partijen voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. In de zevende aflevering is Imke Emons van Belang van Horst aan de Maas te gast.