Horst
Terug

‘The Armed Man’ uitgevoerd in Horst ter ere van 80 jaar bevrijding

fe8a39d718fc066b2e049bd186057a0d.jpg

Op 23 november 2024 is het precies 80 jaar geleden dat het dorp Horst werd bevrijd van de Duitse bezetters. Meer dan ooit is het belangrijk om stil te staan bij het belang van vrede.

Redactie |  | Aangepast op
Dit doet de Koninklijke Harmonie van Horst door samen met het Franciscuskoor uit Venlo het grootse concertwerk The Armed Man van componist Karl Jenkins uit te voeren in de Sint Lambertuskerk in Horst op zaterdag 9 november.

Over ‘The Armed Man’
‘Een mis voor de vrede’: met deze ondertitel ging The Armed Man in première in 2000.
De componist Karl Jenkins baseerde het werk op een bekend Frans volksliedje (soldatenlied) uit de 15e eeuw, L’homme armé.

Het werk bestaat uit dertien delen. Hierin zijn de gezangen uit de traditionele heilige mis afgewisseld met literaire teksten en gebeden uit de hele wereld. Deze teksten gaan over oorlog en geweld, de gevolgen hiervan en de hoop op duurzame vrede. The Armed Man werd oorspronkelijk opgedragen aan de slachtoffers van de Kosovo-oorlog (1998-1999).

Dit unieke concert voor harmonieorkest, vierstemmig gemengd koor en solisten vindt eenmalig plaats op zaterdag 9 november 2024 in de Sint Lambertuskerk in Horst, aanvang 20.00 uur.

Kaarten zijn vanaf nu verkrijgbaar op www.harmonievanhorst.nl

Lees ook

molen meterik.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Terugkijken: verkiezingsdebat over de toekomst van de landbouw in Horst aan de Maas

Innovatie, schaalvergroting of een pas op de plaats: hoe ziet de toekomst van de boer in Horst aan de Maas eruit? Tijdens een verkiezingsdebat over landbouw deelden de lokale partijen hun visie op prangende kwesties rondom regeldruk en de benodigde ruimte voor ondernemers.

woningbrand horst.jpeg

Zes woningen ontruimd na brand aan de Lijsterhof in Horst

In de nacht van maandag op dinsdag is in een woning aan de Lijsterhof in Horst brand uitgebroken. Zes woningen werden vanwege de brand ontruimd.

debat gasthoes.png

Gemeenteraadsverkiezingen

Vanavond op tv: debat over landbouw

Een debat over landbouw tussen lokale politici afgelopen donderdag in 't Gasthoês is vanavond terug te zien op televisie. Het debat werd georganiseerd door 't Gasthoês en voorafgegaan door een documentaire.

Gaslek Horst.jpeg

Gaslek in Horst: zeven woningen korte tijd ontruimd

Zeven woningen aan de Pieter Belsstraat in Horst zijn maandagmorgen kort ontruimd in verband met een gaslek. Die ontstond tijdens werkzaamheden in één van de woningen. Bewoners merkten een sterke gaslucht op en verlieten uit voorzorg hun huizen. Daar waarschuwden zij hun buren.

VC trivia foto 2.jpeg

VC Trivia dichtbij promotie na thriller tegen VC Olympia

Ook dit seizoen blijft het spannend in de damescompetitie voor VC Trivia. Met nog vier wedstrijden te gaan, spelen de Horster dames niet om degradatie, maar om promotie naar de derde divisie.

Wittenhorst 11.jpg

Spektakelstuk levert Wittenhorst drie punten op in Mierlo Hout

Wittenhorst 1 heeft zondagmiddag een doelpuntrijke overwinning geboekt in de Vierde Divisie. Op bezoek bij Mierlo Hout trok de ploeg van trainer Harrie Gommans met 3-4 aan het langste eind. Het is de tweede zege op rij, waardoor de Horstenaren stijgen naar plek zeven op de ranglijst.