Meer boetes voor inrijverbod in Horst aan de Maas

In Horst aan de Maas heeft de politie dit jaar meer mensen beboet voor het negeren van een inrijverbod dan vorig jaar. Dat gebeurde in de eerste vier maanden van 2024 elf keer, zo blijkt uit cijfers van het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB).
Youri Buis | 15 juni 2025 13:22 | Aangepast op 15 juni 2025 13:22
Acht keer in vier maanden
Vooral het negeren van een volledig inrijverbod komt vaker voor in Horst aan de Maas. Dat gebeurde acht keer in vier maanden, terwijl daar vorig jaar in dezelfde periode geen enkele boete voor werd gegeven. Verder kregen drie mensen een boete omdat ze tegen het verkeer in reden op een eenrichtingsweg. Dat gebeurde vorig jaar nog zeven keer.

Minder geflitst
In de rest van Nederland zijn er juist minder boetes uitgedeeld dan vorig jaar. In totaal werden in de eerste maanden van 2024 zo’n 2,3 miljoen boetes verstuurd, tegen 2,6 miljoen een jaar geleden. Volgens het CJIB komt dat onder meer doordat veel flitspalen onderhoud nodig hebben of moeten worden vervangen. Daardoor worden er minder weggebruikers geflitst.

In Horst aan de Maas registreerden de flitspalen 362 snelheidsboetes in vier maanden tijd. Die gingen allemaal naar automobilisten die te hard reden.

Lees ook

Dreumels hannesse op het ijs: 'D'n Hannes 2024' binnenkort opnieuw uitgereikt tegenover groter publiek

'D'n Hannes 2024' wordt op zaterdag 20 december uitgereikt op de ijsbaan in Horst. Deze ludieke onde...

Politie zoekt getuigen van mishandeling verkeersregelaars bij Toverland

De politie is op zoek naar getuigen van een mishandeling van twee verkeersregelaars die vrijdagavond...

De Week van Hier: Van Eijk (VVD) en Wolters Gregório (SP) over economie, lonen en woningmarkt

In De Week van de Hier gingen Wendy van Eijk (VVD, nummer 7 op de kandidatenlijst) en Jorge Wolters ...

Agrariër bezorgd over nabijheid AZC bij landbouwgrond

Een agrariër heeft zijn zorgen geuit over de mogelijke verlenging van het verblijf van de opvangloca...

Wethouders Roy Bouten en Eric Beurskens te gast in De Week van Hier over woningen in Horst aan de Maas

In de nieuwste aflevering van De Week van Hier vertellen wethouders Roy Bouten en Eric Beurskens ove...

Doelpuntrijk gelijkspel Wittenhorst in Rosmalen

In een doelpuntrijke wedstrijd hebben Rosmalen en Wittenhorst de punten gedeeld na een 3-3 gelijkspe...