Leerlingen Dendron College leren reanimeren: 'Je weet nooit wanneer het nodig is'

Leerlingen leren reanimeren Omroep Horst aan de Maas
Tijdens de jaarlijkse projectweek van het Dendron College draait het niet alleen om excursies, stages en theatervoorstellingen, maar vooral om bewustwording. Terwijl ouderejaars de wereld buiten de schoolmuren verkennen, leren de brugklassers iets dat letterlijk van levensbelang kan zijn: reanimeren.
Bregje Deckers | 7 oktober 2025 13:23 | Aangepast op 7 oktober 2025 13:23
“We vinden het belangrijk dat onze leerlingen weten wat ze kunnen doen in een noodsituatie,” vertelt rector Nicole Koolen. “Het is soms spannend maar ze beseffen al snel hoe waardevol het is.”

'Zwaar maar wel belanrijk'
In een lokaal van het Dendron College liggen oefenpoppen keurig in een rij. De instructeurs van Reanimatie Estafette Limburg demonstreert de eerste stappen: controleer de veiligheid, spreek het slachtoffer aan, bel 112 en haal een AED. Daarna gaan de leerlingen zelf aan de slag met het oefenen op de poppen. “In het begin denk je: het valt wel mee,” zegt een brugklasser. “Maar als je bezig bent, merk je dat het best zwaar is.” Ze vervolgt: “Ik zou het nog wel spannend vinden om het echt te moeten doen, maar ik weet nu wel wat ik moet doen. Dat is belangrijk.”

Jong geleerd is oud gedaan
Volgens Riny Janssen-Cox van Reanimatie Estafette Limburg is het cruciaal om al op jonge leeftijd te beginnen. “De meeste reanimaties gebeuren thuis. Als jongeren weten wat ze moeten doen, al is het maar 112 bellen en de situatie beschrijven, kan dat het verschil maken. Ook kinderen van groep 7 en 8 zijn daartoe vaak al in staat.”

Gezondheid als rode draad
De reanimatielessen maken deel uit van een bredere projectweek met als thema gezondheid en leefstijl. Leerlingen krijgen workshops over gezonde voeding en bewust omgaan met verleidingen zoals vapen. “We merken dat het gebruik van vapes onder jongeren toeneemt,” zegt Koolen. “Dat vinden we zorgwekkend. We zijn een rookvrije school, ook vapen mag niet op ons terrein, maar we zien helaas dat er buiten het terrein nog wordt gedaan. Samen met de gemeente kijken we hoe we dat kunnen tegengaan.”

Lees ook

Nondezuk uit Meterik winnaar bij CMC ALAIF

De 14e editie van CMC ALAIF heeft een overwinning opgeleverd voor Horst aan de Maas. Nondezuk uit Me...

Aantal verkeersongevallen opnieuw fors gestegen

In de gemeente Horst aan de Maas is het aantal geregistreerde verkeersongevallen vorig jaar opnieuw ...

Dreumels hannesse op het ijs: 'D'n Hannes 2024' binnenkort opnieuw uitgereikt tegenover groter publiek

'D'n Hannes 2024' wordt op zaterdag 20 december uitgereikt op de ijsbaan in Horst. Deze ludieke onde...

Politie zoekt getuigen van mishandeling verkeersregelaars bij Toverland

De politie is op zoek naar getuigen van een mishandeling van twee verkeersregelaars die vrijdagavond...

De Week van Hier: Van Eijk (VVD) en Wolters Gregório (SP) over economie, lonen en woningmarkt

In De Week van de Hier gingen Wendy van Eijk (VVD, nummer 7 op de kandidatenlijst) en Jorge Wolters ...

Agrariër bezorgd over nabijheid AZC bij landbouwgrond

Een agrariër heeft zijn zorgen geuit over de mogelijke verlenging van het verblijf van de opvangloca...