Komeet Tsuchinshan-Atlas te zien boven Horst aan de Maas

Komeet Tsuchinshan-Atlas boven Horst Hans Lenssen
Komeet Tsuchinshan-Atlas is gespot boven Horst aan de Maas. Dit bijzondere natuurfenomeen is eens in de 80.000 jaar te zien.
Bregje Deckers | 17 oktober 2024 09:54 | Aangepast op 17 oktober 2024 09:54
De komeet is iets kleiner dan drie kilometer in diameter en zijn staart van stof en gassen strekt zich uit over tientallen miljoenen kilometers.

Minder zichtbaar
Doordat de komeet, ook wel C/2023 A genoemd, steeds verder van de aarde af beweegt, wordt hij steeds minder fel. Daardoor wordt het steeds moeilijker om met het blote oog te zien. Met een telescoop of verrekijker kun je hem wellicht nog wel de komende dagen spotten.

Meest gelezen

Vraagt u ook geen zorgtoeslag aan?

Redactie | 18 jul 2025 07:42

Lees ook

Fabrieksbakker maakt bezwaar tegen dagvers-regel voor Limburgse vlaai

Fabrieksbakkerij Goedhart uit Panningen en Sevenum heeft bezwaar ingediend tegen de eis dat Limburgs...

KNMI waarschuwt voor code geel op zaterdag en zondag in Limburg

Het KNMI heeft voor zowel zaterdag als zondag code geel afgekondigd voor Limburg vanwege onstuimig w...

Vraagt u ook geen zorgtoeslag aan?

De dienst Toeslagen stuurt 200.000 huishoudens in Nederland deze week een brief dat ze mogelijk nog ...

Meer en langere treinen tijdens Vierdaagse Nijmegen

Tijdens de Vierdaagse in Nijmegen rijden er tussen Venray en Nijmegen elk half uur nachttreinen.

Wittenhorst start oefencampagne met gelijkspel

Wittenhorst en competitiegenoot EVV startten hun 1 e oefenwedstrijd ter voorbereiding op de competit...

Crisisnoodopvang Swolgen sluit de deuren

Per 1 januari 2026 sluit de opvang voor Oekraïense vluchtelingen in de oude basisschool in Swolgen.