Kinderen kunnen gratis reizen met Arriva treinen en bussen in Limburg

Arriva trein iStock
Kinderen tot en met 11 jaar oud kunnen later dit jaar gratis met het openbaar vervoer van Arriva in Limburg.
Redactie | 3 juli 2024 08:03 | Aangepast op 3 juli 2024 08:03
De provincie voert daarvoor vanaf de tweede helft van 2024 een speciaal abonnement in. Ook komt er een abonnement voor jongeren die daarmee korting krijgen op reizen met Arriva.

De korting geldt voor zowel bussen als treinen van Arriva. In Limburg rijden verder ook nog treinen van NS, daar geldt de korting niet.

Gratis abonnement
De jongerenkorting is zodanig ingericht dat het nooit meer dan 50 euro per maand kost voor jongeren tussen 12 en 18 jaar oud om onbeperkt te reizen met Arriva in Limburg. Dit abonnement en het kinderabonnement zijn gratis aan te vragen.

Andere abonnementen
Limburg voert nog drie nieuwe abonnementen in.
Het Dal Kortingabonnement kost 10 euro per maand. Met dit abonnement kunnen reizigers na 9:00 uur met 40 procent korting reizen met Arriva.

Verder is er een speciaal voordeelabonnement voor mensen die geregeld met de trein of bus reizen in Limburg. Dat abonnement is gratis en kan reizigers korting opleveren.

Het laatste nieuwe reisproduct is een maximumdagtarief voor reizen in de daluren.
Dat komt neer op 15 euro per dag en is bedoeld voor mensen die af en toe met het ov gaan.

Eerder dit jaar besloot de provincie Limburg dat mensen met een minimuminkomen gratis in de daluren mogen reizen in treinen en bussen van Arriva.

Lees ook

Fabrieksbakker maakt bezwaar tegen dagvers-regel voor Limburgse vlaai

Fabrieksbakkerij Goedhart uit Panningen en Sevenum heeft bezwaar ingediend tegen de eis dat Limburgs...

KNMI waarschuwt voor code geel op zaterdag en zondag in Limburg

Het KNMI heeft voor zowel zaterdag als zondag code geel afgekondigd voor Limburg vanwege onstuimig w...

Vraagt u ook geen zorgtoeslag aan?

De dienst Toeslagen stuurt 200.000 huishoudens in Nederland deze week een brief dat ze mogelijk nog ...

Meer en langere treinen tijdens Vierdaagse Nijmegen

Tijdens de Vierdaagse in Nijmegen rijden er tussen Venray en Nijmegen elk half uur nachttreinen.

Wittenhorst start oefencampagne met gelijkspel

Wittenhorst en competitiegenoot EVV startten hun 1 e oefenwedstrijd ter voorbereiding op de competit...

Crisisnoodopvang Swolgen sluit de deuren

Per 1 januari 2026 sluit de opvang voor Oekraïense vluchtelingen in de oude basisschool in Swolgen.