Horst aan de Maas loopt voor op huisvesting statushouders

De gemeente Horst aan de Maas hoeft in 2024 geen extra statushouders meer te huisvesten. De doelstelling van dit jaar is al met ruime voorsprong gehaald. Dit blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers (COA).
Bregje Deckers | 3 december 2024 09:42 | Aangepast op 3 december 2024 09:42
Dat meldt het AD.

Voor op schema
Sinds juli heeft de gemeente 22 statushouders, asielzoekers met een verblijfsvergunning, gehuisvest. Dit is aanzienlijk meer dan de zes personen die het COA oorspronkelijk had opgelegd voor de periode tot en met december. Voor de eerste zes maanden van 2025 staat een nieuwe taakstelling van 43 statushouders op de planning, maar door de voorsprong van dit jaar wordt dat aantal mogelijk verlaagd naar 27.

Verandering in beleid
Het huidige systeem waarbij gemeenten halfjaarlijks een taakstelling ontvangen voor de huisvesting van statushouders staat op de schop. In het asielnoodmaatregelenpakket van minister Faber, gepresenteerd in oktober, wordt voorgesteld dit systeem te vervangen door doorstroomlocaties. Deze locaties moeten dienen als tijdelijke opvang totdat permanente huisvesting beschikbaar is. Het plan heeft echter kritiek gekregen, met zorgen over mogelijke segregatie.
Hoewel de wetswijziging pas in 2025 wordt besproken, blijven gemeenten zich houden aan de huidige regels. Een rondgang onder gemeenten laat zien dat men voorlopig doorgaat met het realiseren van de gestelde taakstellingen.

Lees ook

Doelpuntrijk gelijkspel Wittenhorst in Rosmalen

In een doelpuntrijke wedstrijd hebben Rosmalen en Wittenhorst de punten gedeeld na een 3-3 gelijkspe...

Na honderd jaar in Venlo verhuist bloemist naar Grubbenvorst

Na zo'n honderd jaar komt er per 1 oktober een einde aan Bloembinderij Nizza in Venlo. De huidige ei...

Mel Thijssen triomfeert bij masters op Jumping Zaerum

Het centrum van Sevenum stond zaterdag volledig in het teken van de zesde editie van Jumping Zaerum....

Fabrieksbakker maakt bezwaar tegen dagvers-regel voor Limburgse vlaai

Fabrieksbakkerij Goedhart uit Panningen en Sevenum heeft bezwaar ingediend tegen de eis dat Limburgs...

KNMI waarschuwt voor code geel op zaterdag en zondag in Limburg

Het KNMI heeft voor zowel zaterdag als zondag code geel afgekondigd voor Limburg vanwege onstuimig w...

Vraagt u ook geen zorgtoeslag aan?

De dienst Toeslagen stuurt 200.000 huishoudens in Nederland deze week een brief dat ze mogelijk nog ...