Chantal Haenen wint zilver tijdens de individuele tijdrit Paralympische Spelen

Chantal Haenen Mathilde Dusol
Het is Chantal Haenen uit Sevenum gelukt om zilver te bemachtigen tijdens de individuele tijdrit handbike tijdens de Paralympische Spelen. Met een tijd van 23:51.44 wist ze de rest van de concurrentie achter zich te laten, alleen Oksana Masters van de Verenigde staten bleef Haenen met bijna zes seconde voor.
Bregje Deckers | 4 september 2024 13:58 | Aangepast op 4 september 2024 13:58
Het is de eerste medaille voor Haenen. Morgen komt Haenen nog in actie tijdens de wegwedstrijd om 13.05 uur waar ze aast op goud.

Concurrentie
De tijdrit werd verreden in Clichy-sous-Bois, niet ver buiten het centrum van Parijs. Met twee heuvels was het 14,2 kilometer lange parcours alles behalve vlak. Bij het eerste tussenpunt, na de eerste beklimming, was Haenen met afstand de snelste. Ze had 24 seconden voorsprong op Masters. De Amerikaanse pakte in 2021 de paralympische titel op de tijdrit. Haenen passeerde ook de Italiaanse Ana Maria Vitelaru die één minuut voor haar was gestart. Het brons was voor de Chinese Bianbian Sun. 

Handbike
In Athene 2004 werd het handbiken aan het programma van de Paralympische Spelen toegevoegd. Drie jaar geleden verliepen de Spelen uiterst succesvol voor de renners van TeamNL. In Tokio bedroeg de medailleoogst negen keer goud, drie keer zilver en viermaal brons.

Handbiken is een discipline waarbij de sporter op een driewielige fiets rijdt die met de armen wordt aangedreven. De positie kan liggend of knielend zijn, afhankelijk van de beperking. Er zijn vijf H-klassen (H voor handbike) H1 t/m5 waarin bij H1 sporters met de zwaarste categorie uitkomen (bijvoorbeeld hoge dwarslaesie) en bij H5 de lichtste handicap (bijvoorbeeld beenamputatie). Haenen komt uit in de H5 categorie.

Beelden: Familie Chantal Haenen

Meest gelezen

Ome Jan komt naar Tienray

Redactie | 21 apr 2025 08:19

Lees ook

Aangepaste bereikbaarheid VieCuri tijdens Koningsdag en Bevrijdingsdag

Op zaterdag 26 april (Koningsdag) en maandag 5 mei (Bevrijdingsdag) is VieCuri anders bereikbaar dan...

Ome Jan komt naar Tienray

De afgelopen maanden is bij café ’t Pleintje al de nodige activiteit waargenomen. Na meer dan een ja...

Aspergedag bij De Locht

De asperge is er weer! Op zondag 27 april staat deze bijzondere groente centraal tijdens de Asperged...

Scheidsrechtersvereniging Horst-Venray organiseert Paaswandeltocht

Op zondag 20 april - Eerste Paasdag - organiseert Scheidsrechtersvereniging Horst-Venray de jaarlijk...

Horse Driving Kronenberg 2025

Van donderdag 17 tot en met zondag 20 april 2025 staat Kronenberg opnieuw in het teken van de presti...

Viering koningsdag in Horst

Op zaterdag 26 april organiseert Jong Nederland Horst weer een hele gezellige Koningsdag voor alle k...