Blauwtongvirus raakt ook schapenherder Tineke in Sevenum

Horst aan de Maas is momenteel de gemeente met de meeste besmettingen van het blauwtongvirus. Dat raakt ook onder andere schapenherder Tineke Camps in Sevenum.
Bregje Deckers | 25 juli 2024 14:01 | Aangepast op 25 juli 2024 14:01
Vorig jaar kwam het virus ook al in de buurt van de schapen van Camps, maar deze bleven toen gespaard. Helaas is dat dit jaar niet het geval.

Lijden
“Het is heel heftig om de schapen te zien lijden”, vertelt de schapenherder. “Je merkt het aan dat ze suf en minder alert worden, voor mijn gevoel hebben al onze schapen daar op dit moment last van.” Van de 1400 schapen die ze hebben, zijn er op dit moment 70 afgezonderd omdat ze niet fit zijn. Ook heeft Camps inmiddels zestien schapen verloren aan het blauwtongvirus.

Symptomen
“Het begint wel echt met suf worden, minder alert zijn en minder goed met de kudde meekunnen”, aldus Camps. “Ze krijgen een wat dikkere kop, gaan kreupel lopen en ik zie bij mijn schapen dat ze vaak ontstoken mondhoeken krijgen, waardoor ze gaan kwijlen.” In ernstige gevallen van het blauwtongvirus kleurt de tong van de dieren ook blauw.

Financieel
Het blauwtongvirus raakt de schapenherder ook finacieel. Ze vertelt: “De schapen voeren het werk uit voor mij en elk overleden schaap moet natuurlijk vervangen worden. We hebben ook veel geld gestoken in de vaccinatie en nu komt daar alle zorg en medicatie voor de dieren bij.” 
Over de tijd die gaat komen maakt Camps zich zorgen: “Het is mijn grootste zorg dat dit de hele zomer gaat duren.”

Bekijk de video hier.


Meest gelezen

BaasPOP roept op: kom niet meer naar het terrein

De redactie | 31 mei 2025 22:12

A73 enkele nachten afgesloten voor onderhoud

Eric Reijnders | 30 mei 2025 13:00

Steekpartij na ruzie op De Schatberg in Sevenum

Jelle van de Steeg | 26 mei 2025 19:26

Lees ook

BaasPOP roept op: kom niet meer naar het terrein

BaasPOP, het feestje van Baas van Horst aan de Maas, roept mensen met een kaartje op om niet meer na...

Zomerexpositie Hobbygilde Horst aan de Maas

In zorgcentrum D’n Horstgraaf vrolijken elk seizoen lokale en regionale kunstenaars de gangen van de...

Themarondleidingen op het Oud Kerkhof Horst

Na het succes van vorig jaar zijn de themarondleidingen op het Oud Kerkhof Horst weer terug. Vanaf m...

Grubbenvorster Mannenkoor geeft lenteconcert

Het Grubbenvorster Mannenkoor onder leiding van Oksana Bos-Baljva geeft op zaterdag 24 mei een Lente...

Open dag Seta tafeltennisvereniging Sevenum

Vanwege het 65-jarige bestaan van de tafeltennisvereniging organiseert Seta uit Sevenum een open dag...

Open dag bij Hockeyclub Horst

Hockeyclub Horst viert dit jaar haar 60-jarig jubileum en dat wordt groots gevierd met een feestelij...