Lezing over vergeten groenten bij de Locht in Melderslo

Vergeten groenten De Locht
Veel groenten die zo’n 70 jaar geleden in Nederland op het menu stonden zijn langzaam uit beeld geraakt. Op zondag 3 november organiseert Openluchtmuseum de Locht een lezing over deze vergeten groenten.
Redactie | 30 oktober 2024 08:04 | Aangepast op 30 oktober 2024 08:04
De Historische Groentehof in Beesel eert de helden van vroeger. Huttentut, Buggenumse Muuskes, Heilige boontjes, ze zijn onlosmakelijk verbonden met onze geschiedenis.

Een medewerker van deze groentehof vertelt het verhaal over de achtergrond en het gebruik van de oogst in de loop der tijd van de vele soorten groenten en fruit, vaak met verrassende en aparte smaken. Tijdens deze lezing kunt u een aantal huisgemaakte jams proeven.

Dit is een lezing in het kader van de tentoonstelling 'De aarde – bodem van ons leven'.

Inschrijven
Deze lezing is inbegrepen bij de entreeprijs van het museum, inschrijven via de website is echter wél noodzakelijk voor deelname.

Ga voor meer informatie en inschrijven naar www.delocht.nl.

Lees ook

Nondezuk uit Meterik winnaar bij CMC ALAIF

De 14e editie van CMC ALAIF heeft een overwinning opgeleverd voor Horst aan de Maas. Nondezuk uit Me...

Aantal verkeersongevallen opnieuw fors gestegen

In de gemeente Horst aan de Maas is het aantal geregistreerde verkeersongevallen vorig jaar opnieuw ...

Dreumels hannesse op het ijs: 'D'n Hannes 2024' binnenkort opnieuw uitgereikt tegenover groter publiek

'D'n Hannes 2024' wordt op zaterdag 20 december uitgereikt op de ijsbaan in Horst. Deze ludieke onde...

Politie zoekt getuigen van mishandeling verkeersregelaars bij Toverland

De politie is op zoek naar getuigen van een mishandeling van twee verkeersregelaars die vrijdagavond...

De Week van Hier: Van Eijk (VVD) en Wolters Gregório (SP) over economie, lonen en woningmarkt

In De Week van de Hier gingen Wendy van Eijk (VVD, nummer 7 op de kandidatenlijst) en Jorge Wolters ...

Agrariër bezorgd over nabijheid AZC bij landbouwgrond

Een agrariër heeft zijn zorgen geuit over de mogelijke verlenging van het verblijf van de opvangloca...