WML schakelt over op grondwater: meer kalk in drinkwater

Inwoners van Midden- en Noord-Limburg, waaronder Horst aan de Maas, krijgen de komende tijd drinkwater met een hoger kalkgehalte. Waterleiding Maatschappij Limburg (WML) is overgeschakeld op diep grondwater, omdat de Maas door verontreiniging tijdelijk niet als bron kan worden gebruikt.
Bregje Deckers | 4 september 2025 12:25 | Aangepast op 4 september 2025 12:25
Volgens WML blijft het drinkwater veilig en voldoet het aan alle wettelijke normen, maar de hardheid neemt toe. Dat kan leiden tot extra kalkaanslag op kranen, waterkokers en andere apparaten.

De maatregel geldt voor circa 167.000 aansluitingen in een groot deel van Midden- en Noord-Limburg. Behalve Horst aan de Maas gaat het onder meer om klanten in Beesel, Leudal, Maasgouw, Nederweert, Peel en Maas, Roerdalen, Roermond, Venlo, Venray en Weert.

Grondwater
WML levert jaarlijks zo’n 70 miljoen kubieke meter drinkwater aan Limburgse huishoudens en bedrijven. Normaal is ongeveer een kwart daarvan afkomstig uit de Maas en drie kwart uit grondwater. Door de verontreiniging is de inname uit de rivier stopgezet en wordt het drinkwater volledig geproduceerd uit grondwater.

Het bedrijf monitort de waterkwaliteit van de Maas dagelijks en zal de inname hervatten zodra de kwaliteit weer aan de normen voldoet. Wanneer dat precies kan, is nog niet duidelijk. WML benadrukt dat deze situatie het belang onderstreept van bronbescherming en werkt samen met andere organisaties om de waterkwaliteit in de Maas en andere bronnen te verbeteren.

Meest gelezen

Vlaspop in Melderslo afgelast

Jelle van de Steeg | 29 aug 2025 08:57

De Veldweide in Sevenum stopt met het verkopen van ijs

Jelle van de Steeg | 31 aug 2025 20:36

Kilometerslange file op A73 door rommel op de weg

Jelle van de Steeg | 30 aug 2025 12:35

Lees ook

Na honderd jaar in Venlo verhuist bloemist naar Grubbenvorst

Na zo'n honderd jaar komt er per 1 oktober een einde aan Bloembinderij Nizza in Venlo. De huidige ei...

Mel Thijssen triomfeert bij masters op Jumping Zaerum

Het centrum van Sevenum stond zaterdag volledig in het teken van de zesde editie van Jumping Zaerum....

Fabrieksbakker maakt bezwaar tegen dagvers-regel voor Limburgse vlaai

Fabrieksbakkerij Goedhart uit Panningen en Sevenum heeft bezwaar ingediend tegen de eis dat Limburgs...

KNMI waarschuwt voor code geel op zaterdag en zondag in Limburg

Het KNMI heeft voor zowel zaterdag als zondag code geel afgekondigd voor Limburg vanwege onstuimig w...

Vraagt u ook geen zorgtoeslag aan?

De dienst Toeslagen stuurt 200.000 huishoudens in Nederland deze week een brief dat ze mogelijk nog ...

Meer en langere treinen tijdens Vierdaagse Nijmegen

Tijdens de Vierdaagse in Nijmegen rijden er tussen Venray en Nijmegen elk half uur nachttreinen.