Vanuit America reist ze de wereld over om topsporters te steunen, vaak in het oranje uitgedost.
Bizarre ticketprijzen
Aanvankelijk schrok Van Rens van de prijzen die via de officiële kanalen werden aangeboden. Voor groepswedstrijden liepen de kosten op tot honderden dollars per kaart, terwijl finaleplaatsen zelfs in de duizenden euro’s konden belanden. Ze bestelde kaarten zonder direct de prijs te zien, maar trok haar aanvraag korte tijd later weer in toen het bedrag duidelijk werd. “Toen viel ik bijna van mijn stoel,” vertelt ze.
TwijfelEnkele weken later ontving ze opnieuw bericht: kaarten waren nu beschikbaar voor een aanzienlijk lager bedrag, rond de 60 dollar per wedstrijd. Dit komt waarschijnlijk omdat Van Rens punten spaart door alle wedstrijden die ze bezoekt. Met deze lagere prijzen veranderde de situatie en sloeg de twijfel om toch te gaan weer toe. Inmiddels heeft ze opnieuw aanvragen gedaan voor tickets. Definitieve bevestiging ontbreekt echter nog, waardoor het WK-bezoek voor haar nog steeds onzeker is.
Politieke spanningen
Naast financiële overwegingen spelen ook politieke spanningen een rol bij de afweging om te reizen voor sommige supporters. Van Rens zegt sport en politiek het liefst gescheiden te houden, maar begrijpt dat de internationale context invloed kan hebben op fans. Tegelijkertijd benadrukt ze dat discussies over mensenrechten en politieke leiders bij vrijwel elk groot toernooi terugkeren. "Het is iets van alle tijden", aldus Van Rens.
Kritiek
De bijnaam Queen of Cheese ontstond ruim tien jaar geleden, toen Van Rens begon met het meereizen naar grote toernooien. Niet altijd kon ze het Nederlands elftal volgen: bij toernooien waarvoor Oranje zich niet kwalificeerde, steunde ze andere landen, zoals België. Dat leverde haar soms kritiek op, vooral op sociale media, maar Van Rens trekt zich daar weinig van aan. "Ik mag supporten wie ik wil", zegt ze. "Sommigen noemen me een landverrader, dat raakt me wel want dat ben ik absoluut niet. Ik vind dat elke topsporter support verdient. Ze doen er veel voor en moeten er vooral ook veel voor laten."
Olympische Winterspelen
Terwijl de beslissing over het WK voetbal nog openligt, staat er voor Van Rens al wel een ander groot sportevenement vast op de agenda. Ze zal als Queen of Cheese aanwezig zijn bij de Olympische Winterspelen, waar ze opnieuw haar bekende rol als trouwe supporter zal vervullen.