Onzichtbaar Ziek: Trombose met Karlijn en Jan Heijkers

In deze aflevering van Onzichtbaar Ziek gaat Peggy Keijsers langs bij de familie Heijkers in Kronenberg. Zowel vader Jan als dochter Karlijn hebben last van trombose. Hoe ga je hier mee om en wat doet het met je als je dit doorgeeft aan je kinderen?
Bregje Deckers | 23 januari 2025 09:46 | Aangepast op 23 januari 2025 09:46
Ook ligt huisarts Ted van der Horst toe wat trombose is en hoe het kan ontstaan.

Erfelijk
“Vooral de erfelijkheid in ons geval bepaalt voor de hele familie het leven, of in ieder geval de zorgen die er rondom heen hangen”, vertelt Jan Heijkers. Ook de vrouw van Jan kampt met trombose. “De kinderen bij ons kennen de symptomen maar voor iemand die er voor het eerst mee in aanraking komt, is het soms lastig.” Hij vervolgt: “Je ziet dat er toch nog heel vaak fouten gemaakt worden en dat we zelf heel alert moeten zijn.”

Zorgen
Dochter Karlijn: “Het is een angst die constant blijft”. Ze is zelf alert op mogelijke klachten, maar ook haar artsen houden symptomen goed in de gaten: “Ze controleren wel extra goed en meteen actie, niet met zorgen blijven lopen.” “Vaak is het wel eerst een telefoontje naar pap en mam”, lacht Karlijn.

Meest gelezen

'Mongoolse Prins' Dschero Khan (95) overleden

Eric Reijnders | 28 apr 2025 14:50

Heideroosjes zegt enige concert van dit jaar af

Eric Reijnders | 25 apr 2025 15:07

Slotconcerten Rowwen Hèze binnen uur uitverkocht

Bregje Deckers | 26 apr 2025 11:13

Lees ook

Openstelling kasteel Huys ter Horst

Op zondag 4 mei is het kasteel weer bewoond en te bezichtigen voor publiek.

Fotografen uit Horst aan de Maas exposeren in Panningen

Fotogroep NL-70 exposeert tot en met 11 mei eigen werk op de Markt in Panningen.

Zesde editie van Petranpad Ultra Trail en Walk

Op vrijdag 2 mei en zaterdag 3 mei 2025 start de 6e editie van de Petranpad Ultra Trail en Walk.

Dodelijk schietincident in Venlo, meerdere aanhoudingen

Woensdag heeft de politie 'meerdere personen' aangehouden in het onderzoek naar het schietincident d...

Opening nieuw seizoen De Rozenhof Lottum

Op zaterdag 3 mei start het nieuwe seizoen van De Rozenhof Lottum en vindt er weer een feestelijke o...

Aangepaste bereikbaarheid VieCuri tijdens Koningsdag en Bevrijdingsdag

Op zaterdag 26 april (Koningsdag) en maandag 5 mei (Bevrijdingsdag) is VieCuri anders bereikbaar dan...