Onzichtbaar Ziek: Trombose met Karlijn en Jan Heijkers

In deze aflevering van Onzichtbaar Ziek gaat Peggy Keijsers langs bij de familie Heijkers in Kronenberg. Zowel vader Jan als dochter Karlijn hebben last van trombose. Hoe ga je hier mee om en wat doet het met je als je dit doorgeeft aan je kinderen?
Bregje Deckers | 23 januari 2025 09:46 | Aangepast op 23 januari 2025 09:46
Ook ligt huisarts Ted van der Horst toe wat trombose is en hoe het kan ontstaan.

Erfelijk
“Vooral de erfelijkheid in ons geval bepaalt voor de hele familie het leven, of in ieder geval de zorgen die er rondom heen hangen”, vertelt Jan Heijkers. Ook de vrouw van Jan kampt met trombose. “De kinderen bij ons kennen de symptomen maar voor iemand die er voor het eerst mee in aanraking komt, is het soms lastig.” Hij vervolgt: “Je ziet dat er toch nog heel vaak fouten gemaakt worden en dat we zelf heel alert moeten zijn.”

Zorgen
Dochter Karlijn: “Het is een angst die constant blijft”. Ze is zelf alert op mogelijke klachten, maar ook haar artsen houden symptomen goed in de gaten: “Ze controleren wel extra goed en meteen actie, niet met zorgen blijven lopen.” “Vaak is het wel eerst een telefoontje naar pap en mam”, lacht Karlijn.

Meest gelezen

Hitteplan vanaf zondag actief Limburg en Noord-Brabant

Jelle van de Steeg | 27 jun 2025 13:34

Bedrijfsongeval met gevaarlijke stof in Horst

Jelle van de Steeg | 30 jun 2025 11:17

Lees ook

Middeleeuwse kookkunsten op kasteel Huys ter Horst

Op zondag 6 juli is kasteel Huys ter Horst weer open voor bezoek. Deze dag staat in het teken van he...

Gezamenlijk leesmoment in het Pools en Nederlands in bibliotheek

Op zaterdagochtend 28 juni organiseert BiblioNu een gezamenlijk leesmoment in het Pools en Nederland...

Themarondleiding op het Oud Kerkhof Horst

Na het succes van vorig jaar zijn de themarondleidingen op het Oud Kerkhof Horst weer terug. De twee...

Nieuwe speeltuin Kronenberg feestelijk geopend

De nieuwe speeltuin aan de Henri Vullinghsstraat in Kronenberg is officieel geopend. Dit gebeurde op...

Op onderzoek langs de waterkant in America

Wil je ook zoeken naar eendagsvlieglarven en andere waterdiertjes? IVN De Maasdorpen viert de Slootj...

BiblioNu en JobOn helpen werkzoekenden verder

Werkzoekenden in Horst aan de Maas kunnen deze zomer werk maken van hun loopbaanontwikkeling tijdens...