Inloopavond over herinrichting Groote Molenbeek Meldersloseweg-Wittebrugweg

Groote Molenbeek Omroep Horst aan de Maas
De Groote Molenbeek wordt de komende jaren heringericht om te voldoen aan de eisen van de Europese Kaderrichtlijn Water (KRW). Op 3 september presenteren de gemeente Horst aan de Maas, Waterschap Limburg en Ontwikkelbedrijf Greenport Venlo het laatste ontwerp voor het project tijdens een inloopbijeenkomst in MFC De Zwingel in Melderslo.
Bregje Deckers | 3 september 2025 09:28 | Aangepast op 3 september 2025 09:28
De herinrichting richt zich niet alleen op het verbeteren van de waterkwaliteit, maar ook op natuurontwikkeling, waterberging en recreatiemogelijkheden. Deze inloopbijeenkomst vindt van 17.30 tot 19.30 uur plaats in MFC De Zwingel in Melderslo.

Waterkwaliteit
De Groote Molenbeek is aangewezen als KRW-waterlichaam (Kaderrichtlijn Water), wat betekent dat de waterkwaliteit moet voldoen aan Europese normen. Het project richt zich op het verbeteren van de waterkwaliteit van de beek, die momenteel te maken heeft met verontreiniging door drie riooloverstorten die direct in het water lozen. De herinrichting is noodzakelijk om te voldoen aan de gestelde KRW-doelstellingen en om de ecologische en recreatieve waarde van het gebied te vergroten.

Het project omvat verschillende onderdelen, waaronder de verbetering van de waterkwaliteit, natuurontwikkeling, de aanleg van waterberging en het creëren van recreatiemogelijkheden. De herinrichting moet zorgen voor een duurzaam en toekomstbestendig beekdal, dat zowel ecologisch als recreatief aantrekkelijk is.

Vervolg
Deze bijeenkomst volgt op een eerdere inloopbijeenkomst in maart 2025, waarin de omgeving werd gevraagd om input. De vragen, opmerkingen en ideeën die tijdens deze bijeenkomst werden ingebracht, zijn geanalyseerd en waar mogelijk verwerkt in het ontwerp. Deze reacties zijn terug te vinden op de projectpagina van Waterschap Limburg.

Inloopbijeenkomst
De bijeenkomst op 3 september biedt bewoners en andere belangstellenden de mogelijkheid om het verder uitgewerkte ontwerp te bekijken. Er is geen centraal programma, maar bezoekers kunnen langs verschillende informatiestands gaan waar vertegenwoordigers van de gemeente, Waterschap Limburg en Greenport Venlo uitleg geven over het ontwerp, de planning en het verdere proces.

Planning van het project
De herinrichting van de Groote Molenbeek is een langlopend project. Na de inloopbijeenkomst volgt een nieuw participatiemoment waarin de verschillende belangen worden besproken. De besluitvorming en vergunningenprocedures worden naar verwachting eind 2025 gestart. De uitvoering van het project staat gepland voor eind 2026, afhankelijk van de voortgang van de procedures.

Het projectgebied beslaat het traject van de Groote Molenbeek tussen de A73-afrit Melderslo (Meldersloseweg) en de Wittebrugweg. De beek stroomt direct langs de A73 en kampt met waterkwaliteitsproblemen. Het project heeft als doel deze problemen op te lossen en het gebied voor te bereiden op de toekomst, zowel op het gebied van ecologie als waterbeheer.

Meest gelezen

Vlaspop in Melderslo afgelast

Jelle van de Steeg | 29 aug 2025 08:57

De Veldweide in Sevenum stopt met het verkopen van ijs

Jelle van de Steeg | 31 aug 2025 20:36

Kilometerslange file op A73 door rommel op de weg

Jelle van de Steeg | 30 aug 2025 12:35

Lees ook

Na honderd jaar in Venlo verhuist bloemist naar Grubbenvorst

Na zo'n honderd jaar komt er per 1 oktober een einde aan Bloembinderij Nizza in Venlo. De huidige ei...

Mel Thijssen triomfeert bij masters op Jumping Zaerum

Het centrum van Sevenum stond zaterdag volledig in het teken van de zesde editie van Jumping Zaerum....

Fabrieksbakker maakt bezwaar tegen dagvers-regel voor Limburgse vlaai

Fabrieksbakkerij Goedhart uit Panningen en Sevenum heeft bezwaar ingediend tegen de eis dat Limburgs...

KNMI waarschuwt voor code geel op zaterdag en zondag in Limburg

Het KNMI heeft voor zowel zaterdag als zondag code geel afgekondigd voor Limburg vanwege onstuimig w...

Vraagt u ook geen zorgtoeslag aan?

De dienst Toeslagen stuurt 200.000 huishoudens in Nederland deze week een brief dat ze mogelijk nog ...

Meer en langere treinen tijdens Vierdaagse Nijmegen

Tijdens de Vierdaagse in Nijmegen rijden er tussen Venray en Nijmegen elk half uur nachttreinen.