Identiteitsbewijs vervangt ziekenhuispas bij VieCuri

Ziekenhuis VieCuri gaat gebruik maken van een geldig identiteitsbewijs voor het aanmelden van patiënten. Per 1 augustus wordt er niet meer gewerkt met de ziekenhuispas.
Bart Nelissen | 4 augustus 2024 10:56 | Aangepast op 4 augustus 2024 10:56
Het ziekenhuis laat weten verplicht te zijn om de identiteit van de patiënten te controleren. “Zo voorkomen we vergissingen en zorgen we ervoor dat we werken met de juiste gegevens uit het juiste medisch dossier”, zo laat een woordvoerder weten.

Geen pas
Voorheen ontving de patiënt na controle van het identiteitsbewijs bij de receptie een ziekenhuispas. Met de ziekenhuispas meldde diegene zich vervolgens aan bij de poli of verpleegafdeling voor een afspraak, onderzoek of opname. Dat is veranderd sinds 1 augustus. Nu is een geldig identiteitsbewijs nodig. De ziekenhuispas wordt niet meer gebruikt

Voordelen
Het niet meer werken met de ziekenhuispas, heeft voordelen, zegt VieCuri. “Het draagt bij aan een duurzamer VieCuri omdat we minder plastic en inkt verwerken. Daarnaast kost het maken van de (dag-)passen behoorlijk wat tijd van patiënten en van onze medewerkers bij de centrale receptie. En bovendien is er een goed alternatief beschikbaar: een geldig identiteitsbewijs.”

Lees meer over:

VieCuri|Ziekenhuis|

Lees ook

Nieuwe speeltuin Kronenberg feestelijk geopend

De nieuwe speeltuin aan de Henri Vullinghsstraat in Kronenberg is officieel geopend. Dit gebeurde op...

Op onderzoek langs de waterkant in America

Wil je ook zoeken naar eendagsvlieglarven en andere waterdiertjes? IVN De Maasdorpen viert de Slootj...

BiblioNu en JobOn helpen werkzoekenden verder

Werkzoekenden in Horst aan de Maas kunnen deze zomer werk maken van hun loopbaanontwikkeling tijdens...

Inspiratie-avond over biodiversiteit in Horst

IVN De Maasdorpen organiseert een inspiratie-avond over biodiversiteit. Er wordt uitgezoomd naar de ...

BaasPOP roept op: kom niet meer naar het terrein

BaasPOP, het feestje van Baas van Horst aan de Maas, roept mensen met een kaartje op om niet meer na...

Zomerexpositie Hobbygilde Horst aan de Maas

In zorgcentrum D’n Horstgraaf vrolijken elk seizoen lokale en regionale kunstenaars de gangen van de...