Horst aan de Maas scoort voorlopig hoog in onderzoek naar fietsgeluk

Horst aan de Maas behoort tot de gemeenten waar inwoners het meeste fietsgeluk ervaren. Dat blijkt uit de voorlopige resultaten van het onderzoek van de Fietsersbond naar het plezier dat fietsers beleven in hun eigen gemeente.
Bregje Deckers | 16 oktober 2025 13:46 | Aangepast op 16 oktober 2025 13:46
Deelnemers reageerden op de stelling ‘Ik word gelukkig van fietsen in mijn gemeente’ en gaven een score tussen 1 (helemaal mee oneens) en 5 (helemaal mee eens).

In Horst aan de Maas ligt de gemiddelde score boven het landelijk gemiddelde. Daarmee valt de gemeente in de categorie met hoge fietsgeluksscores. Fietsers geven hiermee aan dat zij het fietsen in hun omgeving als positief ervaren.

De resultaten zijn gebaseerd op ruim 18.000 ingevulde enquêtes. Op de kaart van de Fietsersbond is te zien dat Horst aan de Maas opvalt tussen de Limburgse gemeenten, waarvan een groot deel juist lager scoort. Gemeenten als Venlo, Roermond, Maastricht en Sittard-Geleen behalen vooralsnog een ondergemiddelde score.

De enquête van de Fietsersbond is nog open tot en met 31 oktober 2025. De huidige resultaten zijn voorlopig en kunnen nog veranderen wanneer meer fietsers hun mening geven.

Lees ook

Doelpuntrijk gelijkspel Wittenhorst in Rosmalen

In een doelpuntrijke wedstrijd hebben Rosmalen en Wittenhorst de punten gedeeld na een 3-3 gelijkspe...

Na honderd jaar in Venlo verhuist bloemist naar Grubbenvorst

Na zo'n honderd jaar komt er per 1 oktober een einde aan Bloembinderij Nizza in Venlo. De huidige ei...

Mel Thijssen triomfeert bij masters op Jumping Zaerum

Het centrum van Sevenum stond zaterdag volledig in het teken van de zesde editie van Jumping Zaerum....

Fabrieksbakker maakt bezwaar tegen dagvers-regel voor Limburgse vlaai

Fabrieksbakkerij Goedhart uit Panningen en Sevenum heeft bezwaar ingediend tegen de eis dat Limburgs...

KNMI waarschuwt voor code geel op zaterdag en zondag in Limburg

Het KNMI heeft voor zowel zaterdag als zondag code geel afgekondigd voor Limburg vanwege onstuimig w...

Vraagt u ook geen zorgtoeslag aan?

De dienst Toeslagen stuurt 200.000 huishoudens in Nederland deze week een brief dat ze mogelijk nog ...