E-consult voor huisdieren: een flexibele oplossing volgens Lottumse dierenarts Anoeska Heinemans

Dierenarts Anoeska Heinemans uit Lottum is al meer dan 20 jaar dierenarts en biedt sinds kort e-consulten aan via de app van Vetts. Volgens haar zijn deze digitale consulten vooral een aanvulling op de reguliere zorg voor huisdieren en een praktische oplossing in bepaalde situaties.
Bregje Deckers | 16 oktober 2024 09:41 | Aangepast op 16 oktober 2024 09:41
E-consulten zijn ook handig voor praktische problemen bij huisdieren die moeilijk naar de dierenarts te brengen zijn. "Vooral bij katten gebeurt het regelmatig dat ze ontsnappen voordat de afspraak begint," vertelt de dierenarts met een glimlach. "In zulke gevallen is een videoconsult een veel makkelijkere optie."

Snelle vragen
“E-consulten gebruiken we vooral voor snelle vragen, bijvoorbeeld als mensen twijfelen of ze met hun huisdier naar de dierenarts moeten," legt Heinemans uit. "Ze kunnen dan gemakkelijk via de app een afspraak inplannen." Dit type consult is vooral handig buiten reguliere openingstijden. "We zijn meestal beschikbaar in de avonden en weekenden, wanneer het lastiger is om een praktijk te bereiken."

Videobellen
Een belangrijk voordeel van e-consulten is dat de dierenarts het dier ook kan zien via videobellen. "Je kunt wel bellen voor advies, maar vaak is de dierenarts niet direct beschikbaar, of wordt er geadviseerd om toch langs te komen," zegt Heinemans. "Met een videoconsult kunnen we het dier zien en soms besluiten we dat een bezoek aan de praktijk inderdaad nodig is. Maar vaak is het ook voldoende om via de video advies te geven."

Stressvol
Voor veel huisdieren is een bezoek aan de praktijk stressvol. "Sommige honden en katten vinden het heel spannend om naar de praktijk te gaan," vertelt Heinemans. "Ik zie regelmatig honden die in de praktijk binnenkomen en zich anders gedragen dan thuis. Met een e-consult kunnen we die stress vermijden. Als het toch serieus is, kan ik altijd adviseren om alsnog langs te komen."

Abonnement
Hoewel een e-consult vaak goedkoper is dan een fysiek bezoek aan de praktijk, is het verschil in kosten niet altijd de doorslaggevende factor. "Het scheelt vaak maar 10 euro," legt Heinemans uit. "Maar als mensen een verzekering of abonnement voor hun huisdier hebben, kunnen ze onbeperkt bellen of chatten, wat het laagdrempeliger maakt." De e-consulten bieden ook een directe lijn naar de dierenarts. "Als je bij een praktijk belt, krijg je vaak eerst een paraveterinair aan de telefoon," legt Heinemans uit. "Bij ons krijg je direct een dierenarts te spreken, wat voor veel mensen een geruststelling is."

Lees ook

Politie zoekt getuigen van mishandeling verkeersregelaars bij Toverland

De politie is op zoek naar getuigen van een mishandeling van twee verkeersregelaars die vrijdagavond...

De Week van Hier: Van Eijk (VVD) en Wolters Gregório (SP) over economie, lonen en woningmarkt

In De Week van de Hier gingen Wendy van Eijk (VVD, nummer 7 op de kandidatenlijst) en Jorge Wolters ...

Agrariër bezorgd over nabijheid AZC bij landbouwgrond

Een agrariër heeft zijn zorgen geuit over de mogelijke verlenging van het verblijf van de opvangloca...

Wethouders Roy Bouten en Eric Beurskens te gast in De Week van Hier over woningen in Horst aan de Maas

In de nieuwste aflevering van De Week van Hier vertellen wethouders Roy Bouten en Eric Beurskens ove...

Doelpuntrijk gelijkspel Wittenhorst in Rosmalen

In een doelpuntrijke wedstrijd hebben Rosmalen en Wittenhorst de punten gedeeld na een 3-3 gelijkspe...

Na honderd jaar in Venlo verhuist bloemist naar Grubbenvorst

Na zo'n honderd jaar komt er per 1 oktober een einde aan Bloembinderij Nizza in Venlo. De huidige ei...