College terug van reces om dossier rond omstreden varkensstal in Sevenum

Het college van burgemeester en wethouders van Horst aan de Maas komt terug van zomerreces voor een speciaal ingelaste vergadering over onder meer een vergunning die inmiddels is uitgegroeid tot een politiek beladen dossier.
Jelle van de Steeg | 22 juli 2025 11:49 | Aangepast op 22 juli 2025 11:49
Centraal in dat dossier staat een al jaren omstreden varkensstal in Sevenum waar omwonenden zich al twee decennia tegen verzetten. Wat begon als een verzoek om de milieuvergunning in te trekken, is uitgegroeid tot een vertrouwenskwestie binnen het lokale bestuur. De ingelaste vergadering vindt op dinsdag plaats waar het college naast het dossier ook andere agendapunten behandelt, zo laat een woordvoerder van de gemeente weten.

Opvallend
Dat het college terugkomt van het zomerreces is opvallend. Normaal gesproken liggen de vergaderingen tijdens de zomer stil, tenzij er sprake is van een uitzonderlijke of acute situatie. NRC schreef dinsdag uitgebreid over de omstreden varkensstal in Sevenum.

Meest gelezen

Vraagt u ook geen zorgtoeslag aan?

Redactie | 18 jul 2025 07:42

Lees ook

Fabrieksbakker maakt bezwaar tegen dagvers-regel voor Limburgse vlaai

Fabrieksbakkerij Goedhart uit Panningen en Sevenum heeft bezwaar ingediend tegen de eis dat Limburgs...

KNMI waarschuwt voor code geel op zaterdag en zondag in Limburg

Het KNMI heeft voor zowel zaterdag als zondag code geel afgekondigd voor Limburg vanwege onstuimig w...

Vraagt u ook geen zorgtoeslag aan?

De dienst Toeslagen stuurt 200.000 huishoudens in Nederland deze week een brief dat ze mogelijk nog ...

Meer en langere treinen tijdens Vierdaagse Nijmegen

Tijdens de Vierdaagse in Nijmegen rijden er tussen Venray en Nijmegen elk half uur nachttreinen.

Wittenhorst start oefencampagne met gelijkspel

Wittenhorst en competitiegenoot EVV startten hun 1 e oefenwedstrijd ter voorbereiding op de competit...

Crisisnoodopvang Swolgen sluit de deuren

Per 1 januari 2026 sluit de opvang voor Oekraïense vluchtelingen in de oude basisschool in Swolgen.