100 jaar Tovri: acht maal jubileumvoorstelling Iëwig Speulketeer

In mei viert Toneelvereniging Tovri uit Meterik haar 100-jarig bestaan met de jubileumvoorstelling Iëwig Speulketeer. Na een uitgestelde viering door de coronapandemie, brengt Tovri deze bijzondere mijlpaal met een groots theaterspektakel.
Eric Reijnders | 27 januari 2025 14:30 | Aangepast op 27 januari 2025 14:30
Het stuk is speciaal geschreven door Sef Peeters en vertelt op meeslepende wijze de geschiedenis en het dorpsleven van Meterik. Onder regie van Marnix Mulder ontstaat een bijzondere theaterervaring waarin werkelijkheid en verbeelding naadloos in elkaar overgaan.

Repetitieavond
De voorstelling speelt zich af tijdens een repetitieavond van Tovri, waarbij de acteurs improviseren en herinneringen aan 100 jaar toneel en het dorp Meterik tot leven komen. Dit vervaagt de grenzen tussen het echte leven en het toneel, wat zorgt voor een verrassende en ontroerende ervaring, vol humor en herkenning.

Met Iëwig Speulketeer wil Tovri niet alleen haar eigen geschiedenis eren, maar ook de verbondenheid binnen de gemeenschap versterken. Schrijver Sef Peeters beschrijft de voorstelling als “een beleving met een groot Meteriks hart”, waarin herkenning en verrassing hand in hand gaan en het dorp en de toneelvereniging samenkomen.

Machineloods
De voorstelling wordt gespeeld op een bijzondere locatie: een machineloods op het Meteriks Veld, die speciaal voor deze gelegenheid wordt omgebouwd tot theater. Deze unieke setting biedt de ruimte voor een artistieke en technisch indrukwekkende uitvoering die de rijke geschiedenis van Meterik weerspiegelt.

De voorstellingen zijn te bezoeken op 16, 17, 23, 24, 25, 29, 30 en 31 mei, met de kaartverkoop die in maart van start gaat.

Meest gelezen

Bedrijfsongeval op Horsterweg in Lottum

Eric Reijnders | 31 okt 2025 14:43

Lees ook

Politie zoekt getuigen van mishandeling verkeersregelaars bij Toverland

De politie is op zoek naar getuigen van een mishandeling van twee verkeersregelaars die vrijdagavond...

De Week van Hier: Van Eijk (VVD) en Wolters Gregório (SP) over economie, lonen en woningmarkt

In De Week van de Hier gingen Wendy van Eijk (VVD, nummer 7 op de kandidatenlijst) en Jorge Wolters ...

Agrariër bezorgd over nabijheid AZC bij landbouwgrond

Een agrariër heeft zijn zorgen geuit over de mogelijke verlenging van het verblijf van de opvangloca...

Wethouders Roy Bouten en Eric Beurskens te gast in De Week van Hier over woningen in Horst aan de Maas

In de nieuwste aflevering van De Week van Hier vertellen wethouders Roy Bouten en Eric Beurskens ove...

Doelpuntrijk gelijkspel Wittenhorst in Rosmalen

In een doelpuntrijke wedstrijd hebben Rosmalen en Wittenhorst de punten gedeeld na een 3-3 gelijkspe...

Na honderd jaar in Venlo verhuist bloemist naar Grubbenvorst

Na zo'n honderd jaar komt er per 1 oktober een einde aan Bloembinderij Nizza in Venlo. De huidige ei...