De opzet is eenvoudig: een kwartier lang samenkomen, een stapel liedbladen in de hand, en samen zingen. Behalve het traditionele Dona Nobis Pacem, worden ook andere vredesliederen gezongen. De afsluiter is telkens het Nederlandstalige lied Vrede op Aarde, een eenvoudige vertaling van het centrale thema.
Hoorbaar maken
Volgens de organisatoren en deelnemers is het doel niet om met het zingen direct conflicten in de wereld op te lossen. "Zo optimistisch zijn we ook weer niet", vertelt Maria Dekkers. "Maar we vinden het belangrijk om ons verlangen naar vrede hoorbaar te maken." Naast het symbolische aspect, blijkt het samenzingen ook een verbindende kracht te hebben. De bijeenkomsten trekken een vaste kern van zo’n tien personen, aangevuld met deelnemers uit het dorp en de regio. In totaal hebben naar schatting zo’n 25 mensen al eens meegezongen.
Saamhorigheid
Voor sommigen is het een spirituele ervaring, voor anderen een vorm van gemeenschapszin of zelfs een klein rustpunt in de week. "Ik vond het wel een beetje zen, eigenlijk," vertelt Jeroen van de Nieuwenhof. "Je zingt een kwartiertje met een mooie gedachte in het achterhoofd en daarna ga je weer naar huis. Het geeft energie."
Het initiatief trekt ook mensen van buiten het dorp, waaronder kapelaan Jos Boon: "Voor ons is het een laagdrempelige manier om de gemeenschap beter te leren kennen."
Een einddatum heeft het initiatief niet: "We gaan door tot er wereldvrede is en zolang er belangstelling is", aldus Maria Dekkers.
De wekelijkse zang op het Kerkplein in Griendtsveen laat zien dat ook kleine dorpen hun stem kunnen laten horen in grote kwesties. "Hoe meer zielen, hoe meer vrede," aldus de uitnodiging. En wie weet: misschien draagt elke stem toch een klein steentje bij. Iedereen is welkom om mee te komen zingen.