Voorbereiden op stroomuitval in Limburg: wat kun je doen?

De stroomstoringen van maandag in Spanje en Portugal tonen aan dat ook Limburg op dergelijke situaties voorbereid moet zijn. Volgens de Veiligheidsregio Limburg-Noord is het daarom verstandig om tijdig maatregelen te treffen.
Bregje Deckers | L1 | 30 april 2025 14:02 | Aangepast op 30 april 2025 14:02

Dat schrijft L1 Nieuws. Rikus van Santen, regisseur crisisbeheersing van de Veiligheidsregio Limburg-Noord, benadrukt dat het risico wordt besproken met de netbeheerders: "We schatten de kans samen met netbeheerders in," zegt hij. "En ook de schaal waarop het gaat gebeuren."

Zeldzaam
Hoewel zulke grootschalige uitval in deze regio zeldzaam is, sluit Van Santen niet uit dat het kan plaatsvinden. Gezien de toenemende geopolitieke spanningen, zoals het aanhoudende conflict tussen Rusland en Oekraïne, is het volgens hem belangrijk om voorbereid te zijn op een situatie waarin hulpdiensten of voorzieningen tijdelijk onbereikbaar zijn.

Drie dagen
Volgens Van Santen moet iedereen zichzelf tijdelijk kunnen redden: "Je moet zelfvoorzienend zijn voor 72 uur." Het hebben van een goed noodpakket in huis is dan ook essentieel. Basisbenodigdheden zijn onder andere voedsel met lange houdbaarheid, voldoende drinkwater, toiletartikelen en een radio die werkt op batterijen of een accu. 

Informatievoorziening
Wanneer het reguliere netwerk uitvalt, kunnen communicatiekanalen zoals internet of mobiele telefonie onbruikbaar worden. In dat geval doen de veiligheidsregio’s hun best om mensen op andere manieren van informatie te voorzien. De recente gebeurtenissen in Zuid-Europa hebben veel Nederlanders ertoe aangezet om noodpakketten aan te schaffen. De overheid riep maandag opnieuw op om voorbereid te zijn op dit soort omstandigheden.

Meest gelezen

'Mongoolse Prins' Dschero Khan (96) overleden

Eric Reijnders | 30 apr 2025 14:28

Heideroosjes zegt enige concert van dit jaar af

Eric Reijnders | 25 apr 2025 15:07

Slotconcerten Rowwen Hèze binnen uur uitverkocht

Bregje Deckers | 26 apr 2025 11:13

Lees ook

Nationale Molendag, ook in Lottum

Op zaterdag 10 en zondag 11 mei is het weer Nationale Molendag, het grootste Molenfeest van Nederlan...

Openstelling kasteel Huys ter Horst

Op zondag 4 mei is het kasteel weer bewoond en te bezichtigen voor publiek.

Fotografen uit Horst aan de Maas exposeren in Panningen

Fotogroep NL-70 exposeert tot en met 11 mei eigen werk op de Markt in Panningen.

Zesde editie van Petranpad Ultra Trail en Walk

Op vrijdag 2 mei en zaterdag 3 mei 2025 start de 6e editie van de Petranpad Ultra Trail en Walk.

Dodelijk schietincident in Venlo, meerdere aanhoudingen

Woensdag heeft de politie 'meerdere personen' aangehouden in het onderzoek naar het schietincident d...

Opening nieuw seizoen De Rozenhof Lottum

Op zaterdag 3 mei start het nieuwe seizoen van De Rozenhof Lottum en vindt er weer een feestelijke o...