Paul van Mullekom uit Griendtsveen stopt bij brandweer en gaat fietsend naar China

Oud-brandweercommandant Paul van Mullekom uit Griendtsveen neemt na 22 jaar afscheid van de Veiligheidsregio Limburg-Noord. Hij begint zijn pensioen met een fietstocht naar China.
Bregje Deckers | 28 maart 2024 17:26 | Aangepast op 28 maart 2024 17:26
Als 8-jarig jongetje uit Griendtsveen wist Paul van Mullekom al wat hij later wilde worden: brandweerman. Nu, 55 jaar later, neemt hij afscheid van dat beroep. 

Harlingen en Houten
Het begon voor Van Mullekom 42 jaar geleden bij Defensie. Later werd hij brandweercommandant in Harlingen en het Utrechtse Houten, om 22 jaar geleden te beginnen bij het korps in Venlo, dat later opging in de Veiligheidsregio Limburg-Noord.


Grote familie
Van Mullekom kijkt terug op 22 mooie jaren als commandant in Venlo. ‘De brandweer is vaak een heel grote familie. Je staat voor elkaar en gaat letterlijk door het vuur met elkaar. Er heerst een heel sterke vriendschap in het korps.’ Van Mullekom heeft de brandweer zien veranderen door de jaren heen. "Hadden we vroeger nog kaartenbakken in een brandweerwagen, met daarop tekeningen en plattegronden, nu is alles digitaal en overal beschikbaar. Met al die nieuwe technieken kunnen we de burger veel beter helpen."


Geraniums
Verdere modernisering van het brandweerkorps gaat Van Mullekom van de zijlijn aanschouwen. Afgelopen vrijdag had de 63-jarige brandweerman zijn laatste werkdag bij de veiligheidsregio. Stil achter de geraniums zitten, gaat hij voorlopig niet doen.


Heb het nog nooit gedaan, dus ik denk dat ik het kan
"Later is uitgesteld geluk. Later komt nooit. Ik ben in het verleden met de fiets naar steden als Rome, Parijs en Santiago de Compostela geweest. Nu heb ik een nieuw doel, ik wil met de fiets naar China rijden. Dat is een heel eind, zo’n 10.000 kilometer, daar ben ik zeker wel een maand of zeven voor onderweg. Ik vertrek volgende week, heb er veel zin in. En ik denk ook dat het gaat lukken. Ik heb het nog nooit gedaan, maar ik denk dat het wel kan", aldus Van Mullekom.

Lees ook

Doelpuntrijk gelijkspel Wittenhorst in Rosmalen

In een doelpuntrijke wedstrijd hebben Rosmalen en Wittenhorst de punten gedeeld na een 3-3 gelijkspe...

Na honderd jaar in Venlo verhuist bloemist naar Grubbenvorst

Na zo'n honderd jaar komt er per 1 oktober een einde aan Bloembinderij Nizza in Venlo. De huidige ei...

Mel Thijssen triomfeert bij masters op Jumping Zaerum

Het centrum van Sevenum stond zaterdag volledig in het teken van de zesde editie van Jumping Zaerum....

Fabrieksbakker maakt bezwaar tegen dagvers-regel voor Limburgse vlaai

Fabrieksbakkerij Goedhart uit Panningen en Sevenum heeft bezwaar ingediend tegen de eis dat Limburgs...

KNMI waarschuwt voor code geel op zaterdag en zondag in Limburg

Het KNMI heeft voor zowel zaterdag als zondag code geel afgekondigd voor Limburg vanwege onstuimig w...

Vraagt u ook geen zorgtoeslag aan?

De dienst Toeslagen stuurt 200.000 huishoudens in Nederland deze week een brief dat ze mogelijk nog ...