Horst
Terug

VVD wil mogelijk rechtszaak starten om 'geheim' eindrapport Californië te verkrijgen

38efa314d654d73acd71d79cabc5b93d

De VVD wil mogelijk juridische stappen ondernemen om het eindrapport rondom de zaak Californië boven de tafel te krijgen, dat zegt Peter Lalieu (VVD). Wethouder Eric Beurskens is ook niet blij met de situatie en spreekt van geschaad vertrouwen.

Niels van Rens |  | Aangepast op
Een conclusie van de discussie tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdag 16 januari is dat niemand in de raadszaal blij is met de gang van zaken omtrent Californië. GeruchtenmolenDe zaak startte zo’n vijf jaar geleden toen er een groot deel grond in Californië verkocht werd door Californië BV aan haar eigen directeur Lodewijk Burghout. Dit leverde hem een flink voordeel op dat mogelijk tot in de miljoenen reikt. Al jaren draait de geruchtenmolen flink rond en zouden er meerdere zaakjes stinken. Echt bewijs is nog niet vaak gegeven en daarom wil de gemeente Horst aan de Maas het eindrapport inzien. Dat wil de advocaat Frans Stibbe niet. Mogelijk omdat er partijen zich dan zouden inhouden met informatie te verstrekken. Vertrouwen geschaadDaarom wil Peter Lalieu (VVD) eventueel juridische stappen overwegen om het eindrapport alsnog boven de tafel te krijgen. Wethouder Eric Beurskens staat achter Lalieu om het eindrapport beschikbaar te krijgen. Volgens hem is het vertrouwen geschaad.

Lees ook

dialect

Televisie

Kandidaten gezocht voor dialectquiz

Omroep Horst aan de Maas en Omroep P&M zijn op zoek naar kandidaten voor een quiz over het lokale dialect.

g-debat

Reportage

Drukbezocht G-debat krijgt mogelijk vervolg in Europees Parlement in Brussel

Na een editie in het provinciehuis en een bezoekje aan Den Haag keerde het G-debat dinsdagavond terug naar de raadszaal van Horst aan de Maas. Voorzitter Jeroen Gommans maakte daarbij bekend dat het debat mogelijk een vervolg krijgt in het Europees Parlement in Brussel.

woningen

Nieuws

Raad stemt in met nieuwe regels voor woningdelen, grens blijft op drie personen

De gemeenteraad heeft dinsdagavond ingestemd met het nieuwe plan voor woningdelen. Een amendement om woningdelen tot maximaal vier personen vergunningsvrij mogelijk te maken, haalde het niet. Daarmee blijft de grens van drie personen uit het oorspronkelijke voorstel van het college staan.

tom willemsen breurs

Reportage

Café Breurs viert tiende verjaardag: 'Zoveel bijzondere momenten die je meemaakt'

Op vrijdag, zaterdag en zondag viert café Breurs in Sevenum de tiende verjaardag. De plek groeide onder kroegbaas Tom Willemssen uit tot een plek voor feestjes, maar ook bijzondere evenementen zoals het 72-uurs café dat jaarlijks in december plaatsvindt.

20260915-davy van geffen schutterij bondskampioen

Nieuws

Davy van Geffen kroont zich kampioen schuttersbond Noord- en Midden-Limburg

Tijdens het kampioenschap van schuttersbond Juliana in Siebengewald kwam Davy van Geffen van schutterij St. Jan uit Grubbenvorst als winnaar uit de strijd. In de finale versloeg hij Maaike van Zadelhoff van schutterij St. Lucia uit Horst.

Kermis aan de Maas

Nieuws

Crowdfunding Kermis aan de Maas halverwege na diefstal apparatuur

De crowdfunding voor Kermis aan de Maas in Broekhuizen heeft inmiddels 55 procent van het benodigde bedrag opgebracht. Daarmee is al een belangrijk deel van de financiële schade opgevangen die de organisatie opliep na een inbraak tijdens de afgelopen kermis.