Horst
Terug

Vuurwapen gevonden tijdens verkeerscontrole op A67

97fb3fcaddf7a86ce5c2c6351c1a7dd3

Op parkeerplaats De Slenk langs de A67 in de richting Eindhoven heeft de politie vrijdag een verkeerscontrole gehouden. Tijdens de controle werd onder andere een busje pepperspray en een vuurwapen aangetroffen.

Eric Reijnders |  | Aangepast op
De actie duurde van 14.00 tot 21.00 uur en werd uitgevoerd door de ongeveer 70 medewerkers van politie , de Koninklijke Marechaussee, RDW, Douane en de Duitse politie.

Controle
Bestuurders werden met opvallende en onopvallende politievoertuigen naar de controlelocatie gebracht. Daar werden ze gecontroleerd op zaken als ladingzekering, voertuiggewicht, vervoerde goederen en vereiste documenten.

Aangehouden
Tijdens de controle ontdekte de politie in een bestelbusje onder meer pepperspray en een vuurwapen aan. De twee inzittenden zijn aangehouden en overgebracht naar het politiebureau.

Daarnaast zijn 10 rijbewijzen ingevorderd wegens gevaarlijk rijgedrag, vier aanhoudingen, onder andere voor bezit van een nepvuurwapen, pepperspray, stroomstootwapen en rijden onder invloed. Ook kregen enkele chauffeurs een bekeuring wegens overbelading bij beroepsvervoer of tachograaffraude.

Tenslotte werden zo'n 150 bekeuringen voor diverse verkeersovertredingen uitgeschreven.

Samenwerking
De samenwerking tussen de verschillende Nederlandse en Duitse diensten maakt deel uit van een bredere aanpak om grensoverschrijdende criminaliteit en verkeersovertredingen aan te pakken.