Horst
Terug

Volop Limburgse verhalen in fototentoonstelling Zilveren Camera in Limburgs Museum

dc778cb1ef7dc0023a7a5b70504debe3.jpg

Het jaar 2021 door de ogen van de beste nieuwsfotografen

Redactie Omroep HadM |
Lockdowns, overstromingen in Limburg, Max Verstappen en de toeslagenaffaire. Wie een totaalbeeld wil krijgen van het jaar 2021, kan vanaf 9 juli 2022 terecht in het Limburgs Museum in Venlo. Tot en met 16 oktober 2022 zijn daar, in samenwerking met Stichting De Zilveren Camera, de 200 prijswinnende inzendingen te zien van de belangrijkste journalistieke fotowedstrijd van Nederland, de Zilveren Camera. Grote winnaar werd de beroemde foto van verkenner Ollongren, ‘Positie Omtzigt, functie elders’. Winnende fotoDe winnende foto is gemaakt door Bart Maat. De jury koos de foto vanwege de journalistieke impact. Veel rond het Binnenhof is strak geregisseerd, het is moeilijk er vrij te fotograferen.Het is dus geen toeval dat deze foto werd gemaakt door een fotograaf die vaak rond het Binnenhof werkt. Hij wist op het juiste moment op de juiste plek te staan. Zijn foto veroorzaakte een politieke crisis die de formatie maanden vertraagde. En bovendien een discussie uitlokte over de complete bestuurscultuur. Limburgse inzendingenOok Limburgse foto’s vielen in de prijzen. Zo sleepte Blerickenaar Joris van Gennep de 2e prijs in de categorie Nieuws Regio Enkel én de 1e prijs in de categorie Nieuws Regio Serie binnen met onder meer een foto van een ondergelopen camping in Roermond tijdens de overstromingen in juli 2021. Ook de in Maastricht gevestigde fotograaf, Harry Heuts, werd bekroond. Hij maakte een serie over een frater in Mamelis bij Vaals. Kerkradenaar David Peskens viel in de prijzen met een fotoserie over de bijzondere tournee van choreograaf en danser Joost Vrouenraedts, die in coronatijd langs alle 352 gemeenten van Nederland danste. “Het is mooi om te zien dat er dit jaar zoveel Limburgs fototalent in de prijzen is gevallen. Maar niet alleen dat: ook een ingrijpende gebeurtenis in Limburg - de overstromingen in juli 2021 – komt uitgebreid aan bod. Als museum tonen we op deze manier ook de verhalen van Limburg in Zilveren Camera,” zegt directeur Bert Mennings van het Limburgs Museum. Max VerstappenVoor de sport was het een inhaaljaar met de Olympische Spelen en een EK voetbal die eigenlijk in 2020 hadden moeten plaatsvinden. Max Verstappen werd op bloedstollende wijze wereldkampioen in de Formule 1. Mountainbiker Mathieu van der Poel viel op een cruciaal moment tijdens zijn olympische race: Robin van Lonkhuijsen won er de NSP/Zilveren Camera Sportfoto van het Jaar mee. Belangrijkste prijsAl sinds 1949 is de Zilveren Camera de belangrijkste prijs voor Nederlandse fotojournalistiek. Voor elke editie geldt: kijk naar de inzendingen, en je ziet het jaar in beeld. Zo kwam je ook in 2021 niet om corona heen. Lockdowns, toen weer alles open, en toen toch weer lockdown.Het was daarnaast een turbulent politiek jaar: het kabinet Rutte viel over de toeslagenaffaire, een nieuw kabinet liet ongekend lang op zich wachten. In juli waren er overstromingen. Enorme schade in Limburg, honderden slachtoffers in heel Europa.
85de27282d1fb6da8d5e27db97ed6f6b.jpg

Lees ook

Scherm­afbeelding 2026-05-12 om 14.49.42.png

Huisarts sluit deuren in America, zorg verplaatst zich naar Sevenum

De praktijklocatie van de huisarts in America aan de Pastoor Jeukenstraat sluit per 1 januari 2027 definitief de deuren. Het vertrouwde team van huisartsen, assistentes, praktijkondersteuners en de HAIO verhuist naar de praktijklocatie in Sevenum.

railterminal.png

Provincie neemt pas in juli besluit over omstreden railterminal

De provincie Limburg heeft het handhavingsverzoek van vereniging Behoud de Parel vooruitgeschoven. De vereniging wil dat de provincie ingrijpt bij de railterminal op Greenport, omdat deze al jaren draait zonder de juiste vergunning.

MOSAXSociaalKapitaal_Wielers-9.jpg

Sport

Ronde van Vors trekt begin juni weer door Broekhuizen en Broekhuizenvorst

Begin juni vindt MÕSA challenge plaats in Broekhuizenvorst. Het tweedaagse run, ride & walk festival begint met de Ronde van Vors, een wielercriterium dwars door Broekhuizen en Broekhuizenvorst.

disco 't trefpunt.jpg

Disco 't Trefpunt goede doel van Ronde Tafel 160, ook Hans Kazan speelt een rol

Ronde Tafel 160 Venray-Horst, een club ondernemers, houdt begin juni een bijeenkomst met onder meer een lezing van illusionist Hans Kazan. Het goede doel van de avond is Disco 't Trefpunt in Horst.

WhatsApp Image 2026-05-09 at 10.57.09.jpeg

Zonnige tiende editie Rundje um ut Hundje: 'Jongste deelnemer 1 jaar oud, oudste 82'

Afgelopen zaterdag vond in het centrum van Horst de tiende editie plaats van Rundje um ut Hundje met een uitgebreid deelnemersveld: de jongste deelnemer was 1 jaar oud, de oudste 82.

DSC_2950-2 (1) (2).jpg

Festival

Line-up Badlands bekend: meer dan 30 namen te zien in Lottum

Badlands Festival heeft maandag de volledige line-up bekendgemaakt. Het festival werd vorig jaar voor het eerst gehouden en trok toen bezoekers uit meer dan 15 landen.