De actie is gericht op het ondersteunen van de ruim 100 gezinnen in de regio die afhankelijk zijn van de voedselbank.
SupermarktDe deelnemende supermarkten in Horst aan de Maas zijn Jumbo Phicoop Sevenum, Jumbo Phicoop Horst en Albert Heijn Horst. Voedselbank Limburg-Noord heeft vooral behoefte aan lang houdbare voedingsmiddelen zoals pasta, pastasauzen, rijst, soep, thee en pindakaas. Ook basisproducten zoals suiker, melk, groente in blik of glas en lang houdbare zuivel zijn welkom en daarnaast non-food artikelen zoals afwasmiddel, wasmiddel, shampoo, zeep, luiers en wc-papier.
Voedselbank
Momenteel zijn bijna 300 personen, waaronder veel kinderen, afhankelijk van de voedselbank in de gemeenten Venray, Horst aan de Maas, Gennep en Bergen. Door een afname van donaties van grote leveranciers zijn inzamelingsacties als deze belangrijk om gezinnen te blijven ondersteunen. De opbrengst van de actie in december vorig jaar was 325 kratten met levensmiddelen. Dit jaar hoopt de voedselbank dit resultaat te evenaren of zelfs te overtreffen.
Bezoekers van de supermarkten kunnen ook een financiële bijdrage doen via een speciale actiebus, waarmee de voedselbank gerichte aankopen kan doen.