Horst
Terug

Verkoop 27 koopwoningen Meteriks Veld II van start

1455fe785d0b62b0091cee4024c1b9e7.jpg

De verkoop van de 27 woningen in het project Meteriks Veld II is van start gegaan. De druk bezochte informatieavond op woensdag 19 juli gaf het startsein van de inschrijfperiode die sluit op woensdag 26 juli om 12 uur ‘s middags.

Niels van Rens |  | Aangepast op
Wethouder Eric Beurskens bezocht dit event. Het tekende zijn betrokkenheid bij het lokale woonvraagstuk. 1.000-woningenplanWethouder Beurskens licht toe: “Dit woningbouwplan is in goede samenwerking en nauw overleg tussen de gemeente en Van Stiphout Projectontwikkeling tot stand gekomen. Fijn dat dit nu in Meterik gerealiseerd wordt. Met dit plan geven we uitvoering aan het Masterplan Wonen waarin is opgenomen om 1.000 woningen te vergunnen tot en met 2025. Met grondgebonden woningen in diverse prijsklassen past het plan Meteriks Veld II bij de lokale behoefte. Voor starters biedt dit project koopwoningen in het goedkope tot middeldure segment, terwijl de grotere rijwoningen en ruime tweekappers de doorstroom bevorderen op de woningmarkt van met name jonge huishoudens en gezinnen. De levensloopbestendige tweekappers sluiten juist specifiek aan bij de demografische ontwikkeling in Noord-Limburg die vraagt om woningen voor ouderen. Kortom, een gevarieerd aanbod voor diverse doelgroepen.” Stappen richting bouwArno Schrameijer, ontwikkelaar bij Van Stiphout Projectontwikkeling, schetst de verwachting richting bouw: “De verkoop is een belangrijke eerste stap richting de bouwstart, gevolgd door de mijlpaal van 70 procent verkochte woningen. Aanvullend spelen vergunningen een grote rol. Het bestemmingsplan is al onherroepelijk en de welstandscommissie heeft het plan definitief goedgekeurd. In het laatste kwartaal van dit jaar verwachten we ook de omgevingsvergunning. Als alles meezit, kunnen we in het begin van volgend jaar starten met de bouw.”

Lees ook

BuitenGewoonBereikbaar 1..jpg

BuitenGewoonBereikbaar rondt glasvezelproject Horst aan de Maas af

De stichting BuitenGewoonBereikbaar heeft haar werkzaamheden definitief afgerond. De organisatie, die in 2019 en 2020 verantwoordelijk was voor de aanleg van een glasvezelnetwerk in het buitengebied van Horst aan de Maas, zet haar laatste beschikbare middelen in om drie maatschappelijke initiatieven te ondersteunen.

Definitieve gunning onderhoud gemeentelijk vastgoed_april 2026 (2).jpeg

Gemeente wijst onderhoudspartners aan voor gemeentelijk vastgoed

De gemeente Horst aan de Maas heeft de selectie afgerond voor nieuwe meerjarige onderhoudscontracten voor het gemeentelijk vastgoed en monumentale gebouwen. Het gaat om afspraken met verschillende gespecialiseerde partijen die de komende jaren verantwoordelijk worden voor het technisch en bouwkundig onderhoud van onder meer sporthallen, buurtcentra, culturele accommodaties en monumenten.

politiecontrole sevenum met poolse politie (2).jpeg

Grote verkeerscontrole in Sevenum, ook Poolse politie betrokken

Bij een grote verkeerscontrole aan de Middenpeelweg in Sevenum zijn dinsdag verschillende automobilisten bekeurd. Ook de Poolse politie was betrokken bij de controle.

proeflokaal horst.png

Nieuw uitbatersduo over café in Horst: 'Eindelijk is de kogel door de kerk'

Na de bekendmaking maandagavond stroomden de positieve reacties op het nieuwe uitbatersduo voor Het Proeflokaal binnen. Onder de nieuwe naam 'café De Kletser' gaan de beide heren werken aan een kroeg met veel traditie, maar mag er ook een nieuwe wind waaien.

pexels-michaela-st-3448542-25635874.jpg

Waterstof

Gemeenten onderzoeken aansluiting op waterstofnetwerk

De gemeenten Peel en Maas, Horst aan de Maas, en Venlo gaan samen onderzoeken of ze lokaal kunnen aansluiten op het Waterstofnetwerk Limburg. Daarmee willen ze inspelen op de toekomst van duurzame energie.

gratis fruit dendron college.jpeg

Week lang gratis fruit voor leerlingen op Dendron College

Leerlingen op het Dendron College krijgen deze week gratis fruit. Het gratis uitdelen van fruit is onderdeel van een experiment om jongeren te stimuleren gezonder te eten.