Dambar, die al ruim dertig jaar werkt vanuit zijn zilverwerkplaats in Kathmandu, maakt sieraden samen met medewerkers uit kwetsbare gemeenschappen in Nepal, met als doel hen een stabiel inkomen te bieden.
Sieraden
Andrea Nellen bezocht samen met haar man Nepal. Zij raakten onder de indruk van zijn werk en de manier waarop hij in zijn werkplaats banen creëerde voor mensen uit de laagste klasse in Nepal. Zijn sieraden vonden jarenlang hun weg naar onder andere Nederlandse wereldwinkels, een waardevolle afzetmarkt die door de jaren heen afgenomen is. Dambar komt daarom jaarlijks naar Nederland om zijn sieraden onder de aandacht te brengen en nieuwe verkoopmogelijkheden te zoeken.
Goed doel
De KBO in Sevenum wilde graag meewerken aan het plan: "Hierdoor krijgen de Sevenumse mensen een beter beeld van hoe het er in Nepal aan toe gaat en welk goed doel Dambar voor ogen heeft", vertelt Jan Verrijth van KBO Sevenum. "Het is heel bijzonder dat hij vandaag hier is."