Horst
Terug

Tweedehands speelgoed populairder in duurdere tijden

94091e5410d33a5302c0176f440e80c4

Of de kinderen het zullen merken is maar de vraag. Maar mogelijk krijgen ze dit jaar van de Sint speelgoed waarmee al door andere kinderen is gespeeld.

Redactie OHadM |
Een kringloopwinkel in Sevenum merkt ook dat meer tweedehands speelgoed wordt verkocht.Zo ziet Marktplaats een stijging van 10 procent bij de vraag naar tweedehands speelgoed, vergeleken met vorig jaar. Ook de Branchevereniging Kringloopbedrijven spreekt van een stijging. Dat beeld wordt dus bevestigd in de Sevenumse kringloopwinkel. BewustDat ook de goedheiligman de kringloopwinkel Oud en Nieuw in Sevenum steeds beter weet te vinden wordt bevestigd door eigenaar An van Loo. "Je ziet dat mensen bewust op speelgoed afkomen. Ze kijken daarbij naar de dozen om te controleren of deze goed genoeg zijn om cadeau te geven." Op kleintjes lettenVan Loo zegt verder dat ze ook het soort mensen ziet veranderen. "Dat zijn niet alleen maar mensen die bijvoorbeeld ook afhankelijk zijn van de voedselbank. Iedereen moet een beetje op de kleintjes letten." Niks minderAls er meer tweedehands wordt gekocht, dan moeten de speelgoedwinkels dat ook merken, zou je zeggen. De filiaalmanager van een speelgoedzaak in het centrum van Horst zegt dat dat niet het geval is. "Ook in aanloop naar deze Sinterklaas wordt veel speelgoed gekocht.Niks minder dan in voorgaande jaren", zo zegt hij. Weinig tot geen verschilWinkelend publiek in Horst reageert verschillend op de vraag of er dit jaar minder nieuwe cadeautjes worden gegeven. De een zegt dat er geen verschil is met vorig jaar, de ander zegt dat de Sint voor nog maar de helft uitgeeft.Ze zeggen niet aan een kringloopwinkel te hebben gedacht voor Sinterklaascadeaus, al zegt een oma wel dat de goedheiligman Marktplaats heeft weten te vinden voor gebruikt speelgoed.

Lees ook

Scherm­afbeelding 2026-07-27 om 09.51.38

Limburg en Duitsland zetten slimme camera's in tegen natuurbranden

Provincie Limburg en de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen gaan intensiever samenwerken om natuurbranden sneller op te sporen. Met een nieuw camerasysteem moeten rookpluimen al in een vroeg stadium worden ontdekt, zodat de brandweer sneller kan ingrijpen.

Rijden-Onder-Invloed

Cijfers

Horst aan de Maas telt 41 boetes voor rijden onder invloed, minder dan een jaar geleden

In de eerste helft van het jaar zijn er in Horst aan de Maas 41 boetes uitgedeeld voor het rijden onder invloed. Vorig jaar waren dat er in dezelfde periode nog 56.

Tijgermug

Aziatische tijgermug aangetroffen in Horst en Evertsoord

In Horst en Evertsoord is de Aziatische tijgermug aangetroffen. De exotische mug werd gevonden aan de Van Merwijckstraat in Horst en aan de Slenkenweg in Evertsoord.

politie horst

Man aangehouden na vernieling, mishandeling en huisvredebreuk in Horst

De politie heeft in Horst één persoon aangehouden na een melding van vernieling. Meerdere politie-eenheden werden ingezet om de situatie onder controle te krijgen.

Evenement optreden concert podium

Eropuit in het laatste juli-weekend vol evenementen

De werkweek vloog als een raket voorbij en een prachtig zomers weekend staat alweer voor de deur. Misschien ook direct de start van je welverdiende zomervakantie. De agenda-redactie heeft ook deze week de evenementen die bij ons bekend zijn op een rijtje gezet.

sproei

Nog nooit zo droog begin van de zomer in Horst sinds start metingen

In Horst is de eerste vier weken van de zomer nog nooit zo weinig regen gevallen als dit jaar. Volgens gegevens van het KNMI viel er in de afgelopen dertig dagen slechts 2,7 millimeter neerslag, een record sinds de start van de metingen in 1932.