Horst
Terug

Rowwen Hèze: 'Na 2025 gaan we nog 10 jaar door'

fd2f451ad1409ec4e220550fcffe6f73.jpg

Popgroep Rowwen Hèze uit America gaat na het jubileumjaar 2025 nog 10 jaar door. Accordeonist en pianist Tren van Enckevort van de band zei dat zondag tijdens de Fanclubdag in Arcen.

1Limburg - Omroep Horst aan de Maas |  | Aangepast op
De 1500 fans mochten in een feesttent naast de bierbrouwerij in Arcen vragen stellen aan de bandleden. Daarbij kwam het 40-jarig jubileum van Rowwen Hèze in 2025 ter sprake. "We kunnen nog niet precies zeggen wat onze plannen zijn voor het jubileum maar we zijn er zeker al mee bezig’" aldus Van Enckevort. "En daarna gaan we nog 10 jaar door, zo hebben we met mekaar afgesproken", zei de accordeonist die daarmee groot applaus van de fans oogstte. AlbumOf er rond het jubileum ook weer een nieuw album van Rowwen Hèze klaar is, kon bandleider Jack Poels niet bevestigen. "Maar er zal zeker rond het 40-jarig bestaan iets muzikaals uitgebracht worden." De band is begin oktober gestart met de nieuwe Nederlandse clubtour Blieve Loepe. De leden van de fanclub werden zondag in Arcen getrakteerd op de liedjes en de licht -en videoshow die bij de clubtour hoort. 1985Rowwen Hèze begon in 1985 met het uitbrengen van de eerste dialectliedjes op cassettebandjes. In 1987 volgde de eerste elpee met zes nummers. In dat jaar kreeg de band landelijke bekendheid op tv en in kranten wegens een rel rond het carnavalsliedje ‘Niks stront niks’ dat de band niet mocht spelen van de lokale carnavalsvereniging omdat Rowwen Hèze in het nummer kritiek uitte op de gemeente Horst. In 1990 volgde de eerste cd ‘Blieve Loepe’. Sinds de oprichting in 1985 heeft de groep uit America 2 vinylalbums, 17 cd's en 3 dvd's uitgebracht.

Lees ook

theateratelier.jpeg

Theateratelier is er voor plezier en moeilijke emoties: 'Je innerlijke kind activeren'

Het Theateratelier is onderdeel van PSW en ingericht om elke vrijdagochtend plezier te maken, maar ook ruimte te geven aan moeilijke emoties. Jonas Ramaekers gaat al ruim een jaar elke vrijdag naar het Theateratelier dat recent verhuisde naar de nieuwe locatie van Onze Loods.

Evenement optreden concert podium.jpg

Ronkende motoren, toneel, kunst, sport en muziek tijdens een druk evenementenweekend

De week vloog als een raket voorbij. Nog even en we kunnen een streep zetten door de 16e week van 2026. Maar niet voordat we van het weekend hebben genoten met een uitgaansagenda vól evenementen. Een gedeelte daarvan die bij ons bekend zijn hebben we op een rijtje gezet.

jens foundation.png

Speciale menwagen in ontvangst genomen door Stichting ORO bij de Peelbergen

Stichting ORO heeft donderdagavond een speciale menwagen overhandigd gekregen door Stichting JENS Foundation. Met de menwagen kunnen ook mensen in een rolstoel genieten van een ritje achter een paard of pony.

VVD_HadM_Pieter_Goedhart.jpg

Formatie

Pieter Goedhart door VVD voorgedragen als kandidaat wethouder

De VVD-fractie in Horst aan de Maas heeft Pieter Goedhart voorgedragen als kandidaat wethouder in het nieuwe te vormen college. Vorige week ging het formatieproces van start.

grubbenvorst van boven

Duurzaamheid

Grubbenvorst mogelijk hart van groot onderzoek naar Limburgse aardwarmte

Kan de Limburgse bodem veilig warmte leveren aan huishoudens en kassen? Een vraag die de provincie, het Rijk en deskundigen proberen te beantwoorden en waarbij nadrukkelijk wordt gekeken naar Grubbenvorst.

natuur, libelle, blad.png

Tientallen miljoenen voor verbetering Limburgse natuur

De provincie Limburg heeft een regeling opengesteld om de natuur in Limburg te verbeteren. In totaal is er 27,5 miljoen euro beschikbaar. Dat geld komt van het Rijk.