Horst
Terug

Nieuw parcours Rundje um ut Hundje

129fdc7cb1bb9a04e6b4b564a284e22e

Het Horster hardloopevenement Rundje um ut Hundje wijzigt haar parcours. De organisatie voegt het Gasthoesplein toe aan het Rundje én laat de deelnemers een rondje rennen door Hof te Berkel.

Loeki Janssen en Eric Reijnders |
Het parcours verandert ten opzichte van eerdere edities voor 70 procent, zegt voorzitter Hans Hendrikx van de organisatie. “We hebben ut Rundje twee jaar niet kunnen organiseren vanwege de coronapandemie. Daarom willen we nu weer met nieuwe energie van start gaan. En een wijziging in het parcours, die naar ons idee nog meer beleving oplevert, hoort daarbij.” 1.300 deelnemersDe laatste volwaardige editie van Rundje um ut Hundje in 2019 kende 1.300 deelnemers. “Ons doel is om daar weer bij in de buurt te komen. Door het rondje aan te passen, willen we een impuls geven aan onze lopers om weer aan het Rundje deel te nemen”, zegt Hendrikx.   BelevingDe organisatie handhaaft de formule van één rondje van 2,5 kilometer. “Doordat het rondje kort is, komen lopers meerdere keren langs. De ronde passeert in haar nieuwe opzet ook het ‘t Gasthoês en Café de Beurs. “Zij organiseren iets leuks tijdens het evenement. Alles om de lopers en toeschouwers de juiste vibe mee te geven. Ook De Zorggroep, verantwoordelijk voor de zorg in Hof te Berkel, is enthousiast en verwelkomt het rundje graag in de straten van Hof te Berkel”. ParcoursHet rondje start op het Lambertusplein. Vervolgens wordt via het Wilhelminaplein koers gezet naar de Schoolstraat, Molenstraat en Gasthuisstraat. Daarna rennen de lopers om de Librije, via de Loevestraat weer over het Lambertusplein naar de Kerkstraat richting Hof te Berkel en het Gasthoesplein. Aan het einde van de ronde komen de lopers via de Kerkstraat en Steenstraat uit bij de finish op het Wilhelminaplein. WedstrijdRundje um ut Hundje vindt plaats op zaterdag 7 mei. Naast de jeugdafstanden staan de 2.500 meter, de 5 kilometer en 10 kilometer op het programma. Aanmelden kan via www.rundjeumuthundje.nl/inschrijven 
9fb704a3c4905f449112f003ac2a85b7

Lees ook

rondje limburg

Televisie

Rondje Limburg: van Limburgse pinda’s tot koninklijk bezoek uit Ghana

In Kessel wordt geëxperimenteerd met een gewas dat je niet snel op Limburgse akkers verwacht: pinda’s. In Horst aan de Maas wordt tijdens het G-debat gesproken over de positie van mensen met een beperking. Ook zien we de bijzondere hoed die voor Prinsjesdag werd gemaakt. Dat en meer zie je in een nieuwe aflevering van Rondje Limburg.

IMG_1468-7e1c3c3762cca0de44f86e2fb49e1920

112

Gasleiding geraakt tijdens grondwerkzaamheden in Sevenum

Omstreeks 17.05 uur zijn de brandweer en politie uitgerukt naar een mogelijke gaslekkage aan de Steeg in Sevenum.

aardappeldag de locht

Televisie

Dwars Door Limburg neemt een kijkje bij aardappeldag van Museum de Locht

Bij Museum de Locht in Melderslo vond vorige week de jaarlijkse aardappeldag plaats. Dwars Door Limburg nam een kijkje bij de ouderwetse machines en activiteiten voor jong en oud.

harrie gommans

De Week van Hier

Wittenhorst-trainer Harrie Gommans over seizoenstart en ambities: 'Vind dat we voor de top 5 moeten gaan'

Harrie Gommans was vrijdag te gast in de talkshow De Week van Hier. Daarin vertelde de Wittenhorst-trainer over de eerste drie wedstrijden van het seizoen en deelde hij de ambities die hij met de selectie heeft.

kermis horst

Reportage

Nieuwe opzet najaarskermis van start in Horst, gemeente denkt ook na over grote kermis

Vrijdag begint in Horst een proef met een nieuwe opzet van de najaarskermis. De kermis begint een dag eerder en eindigt ook eerder. Wethouder Leon Litjens kijkt positief naar de nieuwe opzet en zegt dat de gemeente ondertussen ook verder kijkt naar de toekomst van de kermis in Horst.

werkzaamheden

Nieuws

A73 dit weekend deels dicht wegens werkzaamheden

Wegens asfalteringswerkzaamheden zal de A73 richting Nijmegen afgesloten zijn van vrijdag 18 september 21.00 uur tot maandag 21 september 05.00 uur.