Het parcours verandert ten opzichte van eerdere edities voor 70 procent, zegt voorzitter Hans Hendrikx van de organisatie. “We hebben ut Rundje twee jaar niet kunnen organiseren vanwege de coronapandemie. Daarom willen we nu weer met nieuwe energie van start gaan. En een wijziging in het parcours, die naar ons idee nog meer beleving oplevert, hoort daarbij.”
1.300 deelnemersDe laatste volwaardige editie van Rundje um ut Hundje in 2019 kende 1.300 deelnemers. “Ons doel is om daar weer bij in de buurt te komen. Door het rondje aan te passen, willen we een impuls geven aan onze lopers om weer aan het Rundje deel te nemen”, zegt Hendrikx.
BelevingDe organisatie handhaaft de formule van één rondje van 2,5 kilometer. “Doordat het rondje kort is, komen lopers meerdere keren langs. De ronde passeert in haar nieuwe opzet ook het ‘t Gasthoês en Café de Beurs. “Zij organiseren iets leuks tijdens het evenement. Alles om de lopers en toeschouwers de juiste vibe mee te geven. Ook De Zorggroep, verantwoordelijk voor de zorg in Hof te Berkel, is enthousiast en verwelkomt het rundje graag in de straten van Hof te Berkel”.
ParcoursHet rondje start op het Lambertusplein. Vervolgens wordt via het Wilhelminaplein koers gezet naar de Schoolstraat, Molenstraat en Gasthuisstraat. Daarna rennen de lopers om de Librije, via de Loevestraat weer over het Lambertusplein naar de Kerkstraat richting Hof te Berkel en het Gasthoesplein. Aan het einde van de ronde komen de lopers via de Kerkstraat en Steenstraat uit bij de finish op het Wilhelminaplein.
WedstrijdRundje um ut Hundje vindt plaats op zaterdag 7 mei. Naast de jeugdafstanden staan de 2.500 meter, de 5 kilometer en 10 kilometer op het programma. Aanmelden kan via www.rundjeumuthundje.nl/inschrijven