In heel Limburg zijn er 45 molens gratis te bezoeken. Jong en oud kan dan ontdekken hoe een molen werkt. De Molendag is van 11.00 tot 16.00 uur.
Op de meeste locaties geven molenaars en molengidsen uitleg. Ook wordt er volop graan gemalen en soms zelfs ter plekke verwerkt tot allerlei lekkernijen. Alle geopende molens en activiteiten staan op www.limburgsemolens.nl.
Wind- én watermolens
Dankzij het oktoberweer is er tijdens de Limburgse Molendag meestal genoeg wind om de windmolens flink te laten draaien. Maar ook watermolens zijn deze dag geopend voor publiek. Bij veel molens worden pannenkoeken, vlaaien, broden en pizza’s gebakken.
Organisatie De Limburgse Molendag is een initiatief van de Molenstichting Limburg en het Gilde van Molenaars afdeling Limburg en wordt mede mogelijk gemaakt door het Huis voor de Kunsten Limburg en de Provincie Limburg.