Horst
Terug

Kastelen Verhalentocht door Horst aan de Maas

93886cf89bf8f876d34a3265ffda6011.jpg

Visit Horst aan de Maas organiseert in samenwerking met Historisch Reisgenootschap Cliotravel een Kastelen Verhalentocht met de fiets en bus. Dit evenement wordt gehouden op zondag 25 juni en zondag 9 juli in de gemeente Horst aan de Maas.

Niels van Rens |  | Aangepast op
Gastheer en ambassadeur van het project Laquais Frans leidt de gasten rond tijdens deze verhalentocht. Hij vertelt over de geschiedenis en de (voormalige) bewoners van de kastelen. VerhaalDe fietsverhalentocht start bij Kasteel Huys ter Horst met een korte rondleiding en toelichting. “Vandaar gaat de tocht via Sevenum met een interessant verhaal over onder meer het verdwenen kasteel De Donck naar de ruïne van Het Gebroken Slot in Grubbenvorst met een tussenstop naar Kasteel Kaldenbroeck in Lottum en keren we via Melderslo weer terug naar Horst”, zegt Pascal Schreurs van Visit Horst aan de Maas. “Deze tocht bedraagt ongeveer 40 kilometer. Onderweg wordt gezorgd voor een koffie, thee, speciale kastelenvlaai en een verfrissing. De tocht start om 13.00 uur en we eindigen rond 17.00 uur.” Meerdere kastelenTijdens de busverhalentocht maken de gasten uitgebreider kennis met de kastelen en nemen ze naast de kastelen die ze zien tijdens de fietstocht ook een kijkje bij Kasteel de Borggraaf in Lottum, Kasteel Ooijen in Broekhuizenvorst en het Kasteelke Meerlo. “Via Swolgen keren we weer huiswaarts per bus naar de startplek Kasteel Huys ter Horst”, zegt Schreurs. “Onderweg geniet u van een versnapering met lekkere Kasteelvlaai en we sluiten de middag af met een drankje en klein borrelhapje. De bustocht start om 12.30 uur en eindigt rond 18.00 uur.”

Lees ook

politiecontrole sevenum met poolse politie (2).jpeg

Grote verkeerscontrole in Sevenum, ook Poolse politie betrokken

Bij een grote verkeerscontrole aan de Middenpeelweg in Sevenum zijn dinsdag verschillende automobilisten bekeurd. Ook de Poolse politie was betrokken bij de controle.

proeflokaal horst.png

Nieuw uitbatersduo over café in Horst: 'Eindelijk is de kogel door de kerk'

Na de bekendmaking maandagavond stroomden de positieve reacties op het nieuwe uitbatersduo voor Het Proeflokaal binnen. Onder de nieuwe naam 'café De Kletser' gaan de beide heren werken aan een kroeg met veel traditie, maar mag er ook een nieuwe wind waaien.

pexels-michaela-st-3448542-25635874.jpg

Waterstof

Gemeenten onderzoeken aansluiting op waterstofnetwerk

De gemeenten Peel en Maas, Horst aan de Maas, en Venlo gaan samen onderzoeken of ze lokaal kunnen aansluiten op het Waterstofnetwerk Limburg. Daarmee willen ze inspelen op de toekomst van duurzame energie.

gratis fruit dendron college.jpeg

Week lang gratis fruit voor leerlingen op Dendron College

Leerlingen op het Dendron College krijgen deze week gratis fruit. Het gratis uitdelen van fruit is onderdeel van een experiment om jongeren te stimuleren gezonder te eten.

WEISTERBEEK.png

Ruim vijftig bewoners denken mee over toekomst driehoek Jacob Merlostraat–Molenstraat

Ruim vijftig omwonenden hebben hun inbreng geleverd tijdens de eerste participatiebijeenkomst over de toekomstige herontwikkeling van het gebied rond de driehoek Jacob Merlostraat–Molenstraat in Horst. Het gaat om de locatie waar onder meer de voormalige Weisterbeekschool, het oude ING-gebouw en een voormalig Rabobankpand staan.

menno en bas proeflokaal.jpeg

Het Proeflokaal in nieuwe handen en onder nieuwe naam: Menno Tros en Bas van der Sterren nemen roer over

Na het afscheid van Monique en Jan eind 2025 is Het Proeflokaal in Horst nu in nieuwe handen. Menno Tros en Bas van der Sterren nemen de zaak over en zullen het café nieuw leven inblazen onder een nieuwe naam: café De Kletser.